Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bibliobuss piegādā arī produktus un medikamentus

Grobiņas novadā bibliobuss piegādā arī produktus un medikamentus

Šogad aprit desmit gadu, kopš Grobiņas novadā pastāvīgi kursē mobilā bibliotēka, kas nodrošina literatūras piegādi pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai. Pašvaldībai bibliobusa tehniskajai uzturēšanai nepieciešami vairāk nekā pieci tūkstoši eiro gadā, bet jaunās literatūras iegāde izmaksā aptuveni 200 eiro mēnesī. Aptaujātie bibliobusa klienti atzīst, ka šis pakalpojums ir vienīgais veids, kā tikt pie jaunākajiem izdevumiem, turklāt nepieciešamības gadījumā tiek piegādāti arī medikamenti un pārtikas produkti.

2009. gadā Grobiņas novada pašvaldība bibliobusu saņēma dāvanā no kādas vācietes, kura tai laikā strādāja Ofenbahas pilsētas bibliotēkā. Šāds dāvinājums nonāca tieši Latvijā, jo pati sieviete dzimusi un bērnību pavadījusi te. Autobuss ir gana vecs, ražots 1980. gadā, tāpēc to nepieciešams ik pa laikam remontēt un iegadāties jaunas detaļas. Uzturēt mobilo bibliotēku pašvaldībai izmaksā diezgan ievērojamu naudas summu, bet bibliotēkas vadītāja uzskata, ka tas ir nepieciešams, jo iedzīvotājiem, kuri dzīvo ārpus pilsētas, tas ir vienīgais veids, kā regulāri izmantot bibliotēkas pakalpojumus.

“Mēs cenšamies pielāgoties iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām, lai mēs esam sasniedzami vairākām iedzīvotāju kategorijām. Gan varbūt bērniem, kuri pēc skolas ir mājās vai pēc iedzīvotāju darba laika, tas ir pēc pulksten pieciem," atzina Grobiņas pagasta bibliotēkas vadītāja Laima Liepiņa.

Attīstoties jaunām tehnoloģijām, arī bibliobusā ir pieejama elektroniska datu bāze un 4G internets, kas atvieglo bibliotekāres darbu. Mobilā bibliotēka kursē četras reizes mēnesi pa četriem dažādiem maršrutiem (to kopējais garums ir 350 kilometru), apkalpo vairāk nekā 150 cilvēku un piedāvā aptuveni 4 000 dažāda veida literatūras vienību. Lasītājiem ir iespēja sazināties ar vadību, sarunāt piegādes aptuveno laiku, vai arī pasūtīt kādu konkrētu grāmatu.

"Ļoti nepieciešams! Man ja tagad uz Gaviezes centru jātiek ir... es nevaru, kur es ar kājām aizskriešu. Man ļoti vajadzīgs. Redziet, es iznāku āra no mājas, sagaidu, savācu grāmatas un eju atpakaļ iekšā lasīt," atzīst bibliobusa apmeklētāja Henija.

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, ka ne visur laukos ir veikali un aptiekas, tad bibliobuss veic arī sociālās funkcijas – iedzīvotājiem piegādājot produktus, medikamentus un citas lietas. “Ir iespēja samaksāt pa komunālajiem pakalpojumiem un pievedam vēl šo to pēc pieprasījuma. Gadās, ka ir kaut kas no pārtikas veikala jāatved vai no aptiekas, kā nu kuru reizi," skaidro Liepiņa.

Visā Latvijā šobrīd ir tikai divi bibliobusi – viens kursē Grobiņas novadā un otrs Ogres novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt