Gripas intensitāte Latvijā palielinās

Gripas intensitāte Latvijā palielinājusies, un infekcijas dēļ miruši vēl divi cilvēki, liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Pagājušonedēļ mirušajiem pacientiem bija hroniskas sirds un asinsvadu, elpošanu ceļu un nervu sistēmas slimības. Mirušo cilvēku vidējais vecums bija 63 gadi. Pret gripu pacienti šajā sezonā nebija vakcinēti. Gripa šosezon prasījusi 21 cilvēka dzīvību, vēsta LETA.

Kopumā aizvadītajā nedēļā gripas intensitāte palielinājusies par aptuveni 32%. Visvairāk slimo bērni un pusaudži. Daudzi slimnieki tiek arī hospitalizēti.

Speciālisti uzsver, ka vakcinācija pret gripu ir ieteicama ikvienam, taču epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un ir augsts gripas komplikāciju risks.

Jau ziņots, ka šī gada gripa Latvijā pārsteigusi pat pieredzējušus vīrusu pētniekus. Saslimušo skaits nav pārāk liels, kas vedina domāt, ka epidēmija šādi, lēzeni, Latvijā ilgs līdz pat aprīļa vidum.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti