Panorāma

Apstrīd LU rektora vēlēšanu rezultātus

Panorāma

Svinīgais pilsoņa solījums 97 gadu vecumā

GKR nevienojas par N. Ušakova pēcteci

«Gods kalpot Rīgai» vēl nevienojas par Rīgas mēra amata kandidātu; frakcija virza Turlo

«Gods kalpot Rīgai» Rīgas domes frakcija Rīgas mēra amatam vienbalsīgi nolēma virzīt Drošības un korupcijas novēršanas komitejas vadītāju, deputātu Daini Turlo. Taču partijas paplašinātajā valdes sēdē vienprātības nebija un lēmums par mēra amata kandidātu otrdien, 28.maijā, nav pieņemts.

Valde par mēra amata kandidātu lemj pēc tam, kad līdzšinējais un atstādinātais priekšsēdētājs «saskaņietis» Nils Ušakovs ir ievēlēts Eiropas Parlamentā.

Iepriekš kā ticamākais Ušakova pēctecis tika minēts mēra pienākumu pildītājs Oļegs Burovs no «Gods kalpot Rīgai». 

Arī valdes sēdē vienprātības par mēra amata kandidātu nebija, jo daudzi labprāt domes vadībā redzētu arī Burovu.

Valdes sēdē norisinājās skaļas debates, taču lēmumu nav izdevies pieņemt un būs nepieciešama vēl kāda sēde.

Ņemot vērā esošo situāciju, partijas līderis Andris Ameriks otrdien ierosināja paņemt pauzi, «puse no valdes jau ir pauduši savu viedokli, bet tik un tā – mums ir jāievēro statūti». Valdes sēdi GKR turpinās trešdien pusvienpadsmitos, kad iecerēts vienoties par domes priekšsēdētāja kandidātu.

Turlais pirms valdes sēdes solīja, ka mēra amata rūpēsies par opozīcijas iesaisti lēmumu pieņemšanā.

Tikmēr abu varas partiju attiecības var sašķobīt «Saskaņas» vēlme izvirzīt arī savu Rīgas atslēgas turētāju. 

Noruna, ka Ušakova pēctecim pēc ievēlēšanas Eiropas Parlamentā jābūt no «Gods kalpot Rīgai», tika publiskota vēl laikā, kad pastāvēja versija, ka no vicemēra amata aizgājušais «Gods kalpot Rīgai» līderis Andris Ameriks netiktu darbā Briselē. Nu turp dosies abu varas partiju līderi.

Neoficiāla informācija liecina, ka vismaz daļa “saskaņiešu” mēra krēslā vēlas redzēt kādu savas frakcijas pārstāvi. 

«Gods kalpot Rīgai» neatbalstīs «Saskaņas» kandidātu Rīgas mēra amatam, ja partija tādu izvirzītu. 

Ja partijas ilgstoši nespēs vienoties, iespējama arī domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas, jo saskaņā ar likumu pašvaldība nedrīkst būt bez priekšsēdētāj ilgāk kā divus mēnešus.

Politologs Juris Rozenvalds tomēr pārliecināts, ka “Saskaņai” un “GKR” izdosies vienoties.  

“Es domāju tas ir tas, no kā pašreizējā situācijā Rīgas domes pozīcija baidās kā velns no krusta. Pašreizējā situācijā pie tā, ka Nils Ušakovs un Ameriks aiziet prom, pie kopumā daudz neizteiksmīgākiem līderiem, viņi var zaudēt varu vispār,” sprieda Rozenvalds.

 Nu jau Eiropas Parlamentā iekļuvušais bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks ir drošs, ka trešdien galvaspilsētas mēram virzīs Turlo.

«Es domāju, ka mēs esam izauguši, partija ir liela, un varam būt lepni par to, ka mums ir vienlīdz spēcīgi mēra kandidāti – Dainis Turlais un Oļegs Burovs. Frakcijai ir viedoklis, ka tas ir Dainis Turlais, arī valdes sēdē slavēja gan vienu, gan otru,» sacīja Ameriks.

Andris Ameriks: Par Rīgas mēra amata kandidatūru
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Trešdien valde 21 cilvēka sastāvā arī pieņems lēmumu, un «visticamāk, tas būs Dainis Turlais,» pauda Ameriks.

Jautāts, vai mēra jautājums nevarētu pasliktināt attiecības ar «Saskaņu». Ameriks norādīja, ka nevar prognozēt, kas notiks vai nenotiks, bet viņa vadītā partijas darīs visu, lai stabilizētu situāciju Rīgas domē, turklāt «Saskaņa» atbalsta to, ka domes vadību uzņemas  «Gods kalpot Rīgai».

Tikmēr  Ušakova un Amerika vietā domē varētu strādāt naudas izsaimniekošanas skandālā ierautā Rīgas Tūrisma attīstības biroja bijusī vadītāja Vita Jermoloviča un viņas kolēģis Rīgas Starptautiskās autoostas padomē Ivans Ivanovs.

Partiju neoficiālā vienošanās paredz - ja par Rīgas mēru kļūs GKR pārstāvis, tad “Saskaņai” pienāksies abi vicemēra amati. Kā iespējamie kandidāti uz tiem minēti Vadims Baraņņiks, Baiba Rozentāle un Sandris Bergmanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt