Panorāma

Brīvības cīnītājam Gunāram Astram – 90

Panorāma

Vakcinē uzņēmuma "Karavela" darbiniekus

Arī A. Gobzems izslimojis Covid-19

Gobzems vieglā formā izslimojis Covid-19; pārliecību mainījis neesot

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Viens no dažiem nevakcinētajiem Saeimas deputātiem Aldis Gobzems ("Likums un kārtība") izslimojis Covid-19. Slimība viņam noritējusi vieglā formā. Deputāts neatklāj, kad pozitīvo testu saņēmis, taču vēl pagājušajā nedēļā Gobzems atradās veikalā bez maskas. Viņš noliedz, ka būtu apdraudējis citus vai pārkāpis karantīnu. 

Gobzems uzsvēra – saslimšana ar Covid-19 viņa pārliecību mainījusi nav.

Galvenais veselības garants esot nevis vakcīna, bet veselīgs dzīvesveids, savukārt mājās sēdēšana “lokdaunā” veselību bojājot. Deputāts pirms intervijas norādīja, ka var tikties klātienē, jo vakar saņēmis negatīvu Covid-19 testu.

"Man bija simptomi, bet ļoti vieglā formā, jo es esmu veselīgs cilvēks. Es nelietoju alkoholu, nelietoju saldinātos dzērienus. Man nav liekais svars. Es daudz sportoju," stāstīja Gobzems.

Kad inficējies vai kad tests bijis pozitīvs, Gobzems neatklāja, sakot, ka tie ir viņa personiskie dati. Gobzems publicējis testa attēlu, taču datumu aizkrāsojis. No norādītā vecuma pilnos gados gan secināms, ka tests ir veikts pēc 10. oktobra. Vēl 13. oktobrī Gobzems ievietoja sociālajos tīklos attēlu ar sevi veikalā bez maskas. Iespēju, ka tobrīd apdraudējis veikala apmeklētājus, kas atšķirībā no Gobzema varēja saslimt smagi, deputāts noliedza.

"Neesmu bijis ar nevienu kontaktā šajā periodā ilgāk par cik tur tām minūtēm un tuvāk par diviem metriem.

Tā kā, ja mēs izejam no pozīcijas – uzticies zinātnei un visiem priekšrakstiem, es esmu ievērojis pilnīgi visu," sacīja Gobzems.

Atbildot uz jautājumu par fotoattēlu 13. oktobrī, politiķis sacīja: "Ja es būtu zinājis tajā brīdī, ka esmu Covid-19 pozitīvs, es nebūtu atradies veikalā."

Savukārt 14. oktobrī Gobzems atradās pie Saeimas, kur pret obligāto vakcināciju piketēja ugunsdzēsēji.

"Es vēlreiz varu tikai atkārtot – visus epidemiologa dotos norādījumus attiecībā uz cieto karantīnu es esmu ievērojis. Tās dienas, kas man tika noteiktas cietajā karantīnā, es esmu atradies cietajā karantīnā. Dienā, kad man beidzās cietā karantīna, es esmu uztaisījis testu. Tests ir negatīvs," sacīja politiķis.

Gobzems kritizēja to, ka viņam neesot atsūtīta informācija, kā pēc Covid-19 pozitīva testa ārstēties mājās. Informācija pieejama iestāžu mājaslapās, taču pensionāriem to būtu grūti atrast, uzskata Gobzems.

Viņš arī kritizēja valdību par zemo vakcinācijas aptveri riska grupās, taču pats aicināt vakcinēties seniorus Gobzems nevēlas, jo izvēle esot katra paša rokās.

Saeimas administrācija norāda, ka parlamenta deputātiem un darbiniekiem par inficēšanos ar Covid-19 ir jāinformē Saeima, lai varētu noteikt kontaktpersonas. Neatklājot deputātu vārdus Saeima norāda, ka šomēnes saņemta informācija par četru deputātu inficēšanos ar vīrusu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti