Glābēji pēc šogad pirmā makšķernieka noslīkšanas: Ledus pašlaik ir bīstams

Pēc šogad pirmās zemledus makšķernieka noslīkšanas glābēji atgādina par drošību uz ledus un brīdina, ka pašlaik tas ir bīstams. No ezera Kuldīgas novadā sestdien tika izcelts šogad pirmais noslīkušais cilvēks, kurš bija makšķerējis uz aptuveni tikai trīs centimetrus bieza ledus un ielūzis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vēlreiz atgādina par ūdenstilpju bīstamību mainīgajos laikapstākļos. Glābēji uzsver, ka ziemā ledū mēdz ielūzt ne tikai makšķernieki, bet arī citi cilvēki, kas pa to vienkārši pastaigājas vai slido. 

VUGD pārstāve Inta Palkavniece par bīstamību uz ledusEdgars Kupčs
   

  Pašlaik ledus ir bīstams, Latvijas Radio pastāstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece. Ledus veidojas ļoti nevienmērīgi, tādēļ pie krasta tas būs biezāks nekā ūdenstilpes vidū. Ledus būs plānāks vietās, kur ir straume, avoti un pietekas vai niedres, kā arī pie tiltu pārvadiem. 

  Glābēji aicina arī nepalikt vienaldzīgiem, redzot bērnus un jauniešus slidināmies pa nedrošu ledu. Bērnus vajadzētu brīdināt par bīstamību un ziņot VUGD, ja pamanīts kāds pārāk tālu no krasta aizgājis vai pat ledū ielūzis cilvēks. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti