Krustpunktā

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekts - Saeimas deputātu skatījumā

Krustpunktā

Aktualitātes Kurzemē. Komentē Talsu televīzijas pārstāve Sanita Liepiņa

Krustpunktā izvaicājam iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu

Ģirģens: Izdienas pensiju vietā būtu jāpiedāvā laba alternatīva

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) uzskata, ka gadījumā, ja valsts gribētu atteikties no izdienas pensijām, iekšlietu dienestu amatpersonām būtu jāpiedāvā laba alternatīva.

Ģirģens trešdien, 20. maijā, intervijā Latvijas Radio, komentējot Valsts kontroles kritiku par izdienas pensiju sistēmu, norādīja, ka atalgojuma līmenis iekšlietu struktūrās nav konkurētspējīgs un ir arī kadru trūkums.

Ministrs minēja, ka iekšlietu sistēmā vidēja alga ir 600 – 700 eiro, un ja cilvēks arī saņem izdienas pensiju, tā ir vidēji 200 – 300 eiro, un kopā ar algu cilvēks nesaņem pat 1000 eiro, ko bieži piesauc kā vidējo algu Latvijā. 

Ģirģens sacīja, ka cilvēki dienestos arī riskē ar savu veselību, dzīvību un garantē iekšējo drošību, tāpēc jābūt sociāli atbildīgai politikai.

Viņš minēja, ka, piemēram, Igaunijā cilvēkiem, kas stājas dienestā, vairs nepienākas izdienas pensijas, bet ir cita sociālo garantiju pakete.

Ja runās par izdienas pensiju pārskatīšanu, jānāk klajā ar alternatīvu piedāvājumu. Tā varētu būt palīdzību mājokļa iegādei, bērnudārzu izmaksas segšana vai citi jēgpilni piedāvājumi.  

KONTEKSTS:

Valsts kontrole nedēļas sākumā paziņoja, ka valsts uzņemto saistību apmērs izdienas pensiju izmaksai nākotnē jau ir sasniedzis vismaz 4,5 miljardus eiro. Valsts kontrole jau iepriekš bija pievērsusies izdienas pensijām, kritizējot šo sistēmu. Bet aplēses par saistību apmēru tiek aprēķinātas pirmo reizi.

Labklājības ministrijā atzina, ka visi esošie speciālie izdienas pensiju likumi par tiem atbildīgajiem resoriem būtu jāpārskata, nosakot samērīgu pārejas periodu un izvērtējot gan izdienas pensijas piešķiršanas, gan izmaksas nosacījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti