LM: Būtu jāpārvērtē izdienas pensiju saņēmēju loks, pensionēšanās vecums un stāžs

Visi esošie speciālie izdienas pensiju likumi par tiem atbildīgajiem resoriem būtu jāpārskata, nosakot samērīgu pārejas periodu un izvērtējot gan izdienas pensijas piešķiršanas, gan izmaksas nosacījumus, par Labklājības ministrijas (LM) nostāju pavēstīja Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska.

LM atzīst, ka attiecībā uz izdienas pensiju piešķiršanas nosacījumiem būtu jāpārskata personu loks, kam tā tiek piešķirta, vienlaikus skatot nepieciešamību paaugstināt pensionēšanās vecumu un izdienas stāžu.

LM uzskata, ka katrai ministrijai un institūcijai, kuras darbiniekiem šobrīd jau ir noteiktas vai plānots noteikt izdienas pensijas, būtu nepieciešams pārvērtēt ātrākas pensionēšanās patieso nepieciešamību, izvērtējot savu līdzdalību darba tirgū.

KONTEKSTS:

Valsts uzņemto saistību apmērs izdienas pensiju izmaksai nākotnē jau ir sasniedzis vismaz 4,5 miljardus eiro, aplēsts pēc Valsts kontroles aicinājuma. Tādēļ tiek vaicāts, vai valsts spēj atļauties tādu slogu.  Datu analīze liecina - 7 no 10 izdienas pensiju saņēmējiem turpina strādāt un daudziem pat nav bijusi vajadzība pārkvalificēties. Tādējādi izdienas pensija viņiem vienkārši ir papildu līdzekļi algai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti