Ģimenes ārsti joprojām pastāv uz koplīguma slēgšanu ar ministriju par prasībām

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija joprojām pastāv uz to, ka Veselības ministrijai būtu jāved kolektīvās sarunas un jāslēdz koplīgums par ģimenes ārstu kā strādājošo darba nosacījumiem. Ministrijas atbilde tiek gaidīta pirmdien, 6. novembrī.

Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide par ģimenes ārstu streikuLaura Dzērve
Pēc pirmās vēstules atbilde pēc būtības nesekoja, vien piedāvājums slēgt sadarbības memorandu. Ministrija līdz šim uzsvērusi, ka ģimenes ārsti nav darba ņēmēji, ar viņiem nav darba līguma, bet gan publisko tiesību līgums par pakalpojumu sniegšanu. Nostāja neesot mainījusies. Lēno streiku uzsāka gandrīz puse ģimenes ārstu, un tas turpinās, dienā pieņemot ne vairāk kā 20 pacientus un neslēdzot e-veselības līgumu.

Prasības pārsvarā ir par finansējuma jautājumiem.

“Memorands, ko ministrija mums piedāvāja, ir parakstīts jau 2005. gadā. Mēs sadarbojamies likumdošanā jau gadiem. Tāpēc mēs neredzam pamatu parakstīt vēl vienu memorandu. Otrkārt, mēs aicinām ministrus pārdomāt un pēc būtības atbildēt uz mūsu jautājumu par koplīguma parakstīšanu, jo iepriekšējā vēstulē atbildes nebija (..),” stāsta ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Jau ziņots, ka ģimenes ārsti streiku sāka 3.jūlijā, atsakoties sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus, izrakstīt darba nespējas lapas un receptes. Sarunās ar streikotājiem neizdevās panākt vienošanās par kapitācijas naudas palielināšanu atalgojuma sadaļā. Sākotnēji ministrija prasībām nepiekrita, taču pēc Stratēģiskās padomes sēdes piedāvāja kapitācijas naudas palielināšanu sasaistīt ar kvalitātes kritēriju izpildi.

Streika otrās nedēļas sākumā mediķi paziņoja, ka turpina akciju, mainot tās formu - turpmāk pieņems līdz 20 pacientiem dienā.

Tikmēr oktobrī VM nākusi klajā ar solījumu palielināt tā saukto kapitācijas maksu jeb naudas summu, ko ģimenes ārsts mēnesī saņem par vienu pacientu no 1,25 līdz 1,60 eiro. Ģimenes ārstu asociāciju šāda summa apmierina, bet tā nepiekrīt daļai ministrijas izvirzīto kvalitātes kritēriju, kā arī e-veselības pilnīgai ieviešanai no nākamā gada sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt