Rīta Panorāma

Intervija ar Armandu Ruku

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Vitenbergu

Skype intervija ar Gundegu Skruzi-Janavu

Ģimenes ārste: Paraksti par masku nelietošanu skolās liecina par milzu dezinformāciju sabiedrībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Īsā laikā savāktie 19 000 parakstu ar aicinājumu tomēr nelikt jaunāko klašu skolēniem skolās lietot sejas maskas liecina par to, cik plaši izplatīta ir dezinformācija un maldinoša informācija, LTV “Rīta panorāmai” pauda ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava.

Viņa uzsvēra, ka nav nekāda zinātniska pamatojuma tam, ka maskas varētu pasliktināt veselību, maskas netraucē skābekļa cirkulācijai un nevar uzkrāt tik daudz ogļskābās gāzes, kas organismam būtu nepanesams.  

Viņa gan uzsvēra, ka maskas jālieto pareizi, pirms un pēc maskas uzvilkšanas jāmazgā rokas, maskas nevar vienkārši ielikt kabatā un lietot vairākas dienas.

Bet tas, ka portālā “Manabalss.lv” savākti paraksti, lai prasību par maskām atceltu, pēc ārstes domām liecina par milzīgu dezinformāciju sabiedrībā. Viņa arī pārmeta “Manabalss.lv” platformas uzturētājiem, ka šāda iniciatīva ir palaista, “tas akmens ir viņu lauciņā”.

Ārste arī noraidīja apgalvojumus, ka bērni nespētu nēsāt maskas. Bērni kopē vecākus rīcībā un emocijās, ja vecāki uztvers maskas kā pašsaprotamas un rādīs un stāstīs, kā tās lietot, bērni maskas lietos labprāt, sacīja ārste norādot, ka jau no 6 gadu vecuma bērni var lietot maskas patstāvīgi.  

KONTEKSTS:

Pašreizējais valdības lēmums paredz, ka klātienē mācību process drīkst notikt tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēm, bet 5.–6. klases no 7. decembra mācīsies attālināti. Tāpat līdz ārkārtējās situācijas beigām attālināti mācās arī 7.–12.klases. Bet no 4. janvāra skolās mācību procesa laikā un ārpus tā sejas maskas jānēsā visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem, arī pašu jaunāko klašu skolēniem.

Tikai divas dienas pēc šī lēmuma portālā "Manabalss.lv" ir savākti vairāk nekā 19 000 parakstu un izskatīšanai Saeimā jau iesniegta iniciatīva ar aicinājumu atcelt valdības lēmumu visiem skolēniem uzdot skolās un ārpus tām valkāt mutes un deguna aizsegus.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) atzina – ja Saeima nolems, ka 1.–4. klašu skolēniem skolās no janvāra tomēr nebūtu jālieto maskas, bet Covid-19 izplatība valstī līdz tam laikam nesamazināsies, būs jālemj arī par šo klašu skolēnu mācībām attālināti vai par garāku brīvlaiku, pēc tam pagarinot mācību gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti