Gerhards uz klimata konferenci Limā devies kopā ar vēl 10 amatpersonām

Uz klimata konferenci Limā, Dienvidamerikā, kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadītāju Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) devās vēl desmit ministrijas pārstāvji, ziņo portāls "Pietiek.com".

Šo faktu aģentūrai LETA apstiprināja arī ministra padomnieks Arnis Zacmanis. Viņš sacīja, ka starp desmit ierēdņiem bijuši arī astoņi ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta vecākie eksperti, kuru dalība konferencē līdz ar gaidāmo prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē bijusi svarīga.

Zacmanis skaidroja, ka lielākā daļa ekspertu pēc katra pienākumiem uz Limu devās vēl pirms ministra, kā arī no komandējuma atgriezās ātrāk.

Starp līdzbraucējiem bija arī valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos un Klimata pārmaiņu departamenta direktore, informēja Zacmanis.

Tāpat Zacmanis apstiprināja, ka biznesa klasē uz Limu devās tikai amatpersonas, kurām tas ir atļauts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem. Informāciju par šo personu komandējuma izmaksām Zacmanis šodien nevarēja sniegt, bet solīja informēt par tām janvāra pirmajās darbadienās.

Kā ziņots, no 1.decembra līdz 12.decembrim Limā (Peru) notika ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām un tā Kioto protokola līgumslēdzēju pušu un saistīto institucionālo ietvaru sanāksme, kurā piedalījās VARAM vadītājs Gerhards.

LETA jau ziņoja, ka Gerharda brauciens uz Limu un uzturēšanās tur izmaksāja 10 496 eiro. No tiem par lidojumu samaksāti 7462,48 eiro, viesnīca izmaksājusi 2772,3 eiro. Par apdrošināšanas polisi samaksāti 8,4 eiro, bet dienas naudā ministram izmaksāti 253,75 eiro.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Gerhards, viņš uz klimata konferenci Limā, Dienvidamerikā, lidojis biznesa klasē, jo to pieļauj Ministru kabineta noteikumi, kā arī lēmums par viņa dalību pieņemts teju pēdējā brīdī.

Tas, ka Limā šogad decembrī bija paredzēts klimata jautājumiem veltīts samits, bija zināms jau gadu iepriekš, kā arī jau labu laiku pirms tam bija zināms, ka Latvija būs prezidējošā valsts ES nākamā gada pirmajā pusgadā. Tāpēc būtu bijis pareizi savlaicīgi arī paredzēt ministra dalību šajā pasākumā, sarunā ar aģentūru LETA atzina Gerhards.

Tomēr vēl līdz decembra sākumam Limas samitā no Latvijas bija paredzēta pārstāvniecība tikai ierēdņu un ekspertu līmenī, bet pēdējā brīdī saņemta strikta vēstule no Ārlietu ministrijas, ka nepieciešama arī politiskā pārstāvniecība, ņemot vērā Latvijas lomu ES nākamajā gadā. Arī ministrs uzskata, ka viņam noteikti bija jāpiedalās šajā samitā.

Līdz ar to arī izmaksas par braucienu bijušas dārgākas, nekā būtu tad, ja viss būtu savlaicīgi organizēts, jau iepriekš skaidroja Gerhards. "Tika meklētas iespējas. Protams, ka pēdējā brīdī neko labu nevar dabūt - ne aviobiļešu, ne viesnīcas ziņā," pauda ministrs. Turklāt sameklēt viesnīcu, ja uz pasākumu ierodas 12 000 cilvēku, - tas neesot viegli.

Komentējot izvēli lidot biznesa klasē, kas arī sadārdzina izmaksas, ministrs skaidroja, ka spēkā esošais normatīvais regulējums paredz iespēju lidojumā izmantot biznesa klasi un tas attiecas arī uz ministriem. Vērā esot ņemams arī fakts, ka ceļš uz Limu ilga vairāk nekā 18 stundas.

Ministrs uzsvēra, ka viņam bija ļoti būtiski piedalīties šajā konferencē, jo Latvija turpmāko pusgadu pārstāvēs ES viedokli klimata un vides jautājumos. Šajā konferencē viņš prezentēja Latvijas prioritātes prezidentūras laikā, kā arī atbildēja uz vairāku citu valstu jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti