Garīdznieki Ziemassvētkos aicina citos saredzēt labo un uzsver miera nozīmi

Latvijas tradicionālo konfesiju vadītāji Ziemassvētku vakara uzrunā sabiedrībai aicināja redzēt labo savos līdzcilvēkos, atgādināja, ka darot ļaunu, cilvēki paši nodara sev pāri, kā arī uzsvēra miera nozīmi, kas jo īpaši svarīgi ir mūsdienu pasaulē.

Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs atgādināja, cik svarīgas vērtības ir mīlestība, taisnīgums un nesavtīgums pret citiem. Taču tajā pašā laikā nedrīkst izdabāt citiem, aizmirstot part sevi - ir jāievēro līdzsvars. "Mums ir jāmāk sabalansēt un lai to panāktu ir jābūt palīdzībai ir no augšas," sacīja Stankevičs.

Latvijas pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs mudināja ļaudis citam citā redzēt labo. Tas iespējams, ja tiek pieņemta Kristus gaisma. Viņš arī aicināja palīdzēt tiem, kam tas ir nepieciešams. Līdzīgu vēsti deva arī Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, kurš aicināja atšķetināt samezglojušās attiecības, kādas reizēm dzīvē mēdz būt.

Visbeidzot, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis uzsvēra, ka šodien vairāk nekā jebkad iepriekš ir vajadzīgs miers, jo ir daudz nemiera avotu.  Cilvēki ir aizmirsuši, cik ļoti tie savā starpā ir savstarpēji saistīti. "Aprunājot citus, mēs aprunājam sevi. Apzogot citus, mēs apzogam sevi (..) Tas darbojas arī valstu līmeni. Bumbojot citus, mēs bumbojam sevi," teica Sproģis.

Viņš rosināja cilvēkus atvērt sevi mīlestībai un apzināties, ka svētums ir kalpot citiem.

 

2 komentāri
nna
Kāds var nokomentēt karalisko liliju krustā, attēlā, kurš pavada rakstu? Varbūt kāds zina?
Skolnieciņš
Daļa dogmu ir labas, bet cita daļa dogmu ir apsurdas. Cilvēks nedrīks būt jēriņš. Šāds cilvēks ir viegls medijums citiem cilvēkiem, ja to nesargā 24/7. Šads cilvēks pats par sevi citiem ir nekaitīgs, bet dažreiz rada azartu un vilinājumu citiem "paspēlēties". Cilvēka daba ir dīvaina. Un tā nav 100% pozitīva, tāpēc šīs dogmas nedarbojas. Visa cilvēces negāciju buķete atkārtojas no paaudzes paaudzē. Kaut gan vecie sadisti ir sen sapuvuši, tomēr viņu vietā rodas jauni. Vēsture pierāda, ka kristieši ir tikai cilvēki ar savām vājībām. Un paši liekulīgi pārkāpj savas uzstādītās dogmas. Tas ir normāli. Par to nevajag uztraukties. Es neesmu gaišs un netaisos tāds būt.....
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti