Dienas ziņas

Eiropiešu domas par ES

Dienas ziņas

Gatis Eglītis no «Vienotības» uz JKP

Latvijas simtgades skvērs Saulkrastos

Gaidot Latvijas nākamo jubileju, Saulkrastos būs Simtgades skvērs

Sagaidot Latvijas simtgadi, Saulkrastos veido īpašu Simtgades skvēru. Tajā jau izbūvēti gājēju celiņi un, noslēdzot Patriotu nedēļu, atklāts monumentālais karogs. Skvēra izbūvei pusi nepieciešamo līdzekļu ziedojuši uzņēmēji un vietējie iedzīvotāji.

Vietā, kur 1933. gadā, apvienojot Neibādes un Pēterupes ciemus, izveidoti Saulkrasti, akcijā “Apskauj Latviju” iestādīts simtgades ozols. Tad arī radusies ideja par Latvijas simtgadei veltīta skvēra izveidi.

Mēs katru valsts svētku vakarā, deviņos vakarā dziedam valsts himnu. Līdz šim to darījām Saules laukumā, bet mums šķita, ka tam ir vajadzīga īpaša vieta,” pauda Simtgades skvēra idejas autore Judīte Krūmiņa.

Atzīmējot Latvijas 99. dzimšanas dienu, 18 metrus augstā mastā uzvijas arī 12,5 kvadrātmetrus liels karogs, ko Pēterupes draudzes mācītājs iesvēta ar vēlējumu no  spāņu sakāmvārdiem. “Tad, kad zobenus klāj rūsa, bet arklu lemeši laistās; kad cietumi ir tukši, bet labības klētis pilnas; kad uz tiesas nama pakāpieniem aug zāle; kad ārsti pārvietojas kājām, bet dzirnavnieki jāšus, - tad valsts ir lieliski pārvaldīta,” norāda Pēterupes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivo Pavlovičs.

Šīs vietas izveide bijusi kā saulkrastiešu apliecinājums lokālpatriotismam. Pusi no nepieciešamā finansējuma ziedojuši uzņēmēji un iedzīvotāji. “Ziedojām un gaidījām, un atnācām. Viss ir tik skaisti. Esam ļoti, ļoti apmierināti un priecīgi. Stāvam šajā vējā un aukstumā, bet priecājamies,” atzīst Saulkrastu iedzīvotāja Sarma Kliedere.

Simtgades skvēra tapšanas pirmajā posmā izveidoti celiņi. Uzņēmēji iecerējuši, ka līdz Latvijas simtgadei tiks izveidota arī strūklaka, krāšņa zaļā zona, kā arī uzstādīts kāds piemineklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti