Ukrainā aiztur vēl divus vīriešus saistībā ar ķīlnieces sagrābšanu un nogalināšanu Saulkrastos

Šī gada janvāra beigās Ukrainā aizturētas vēl divas personas aizdomās par 2019. gadā izdarīto Baltkrievijas pilsones sagrābšanu un nogalināšanu Saulkrastu novadā, informēja Valsts policija (VP). Kā zināms, aizdomās par šo noziegumu VP jau 2022. gadā aizturējusi divus Krievijas pilsoņus.

2019. gadā Saulkrastos organizēta grupa ar nolūku gūt finansiālu labumu nolaupīja Baltkrievijas pilsoni un pēc tam viņu noslepkavoja. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Ukrainas Nacionālo policiju, šā gada janvāra beigās Ukrainā tika aizturētas vēl divas aizdomās turētās personas.  

2019. gada 3. oktobrī Saulkrastos pazuda 1979. gadā dzimusi Baltkrievijas Republikas pilsone. Likumsargi izsludināja sievieti meklēšanā un uzsāka liela apjoma izmeklēšanas darbības, un noskaidroja, ka pret pazudušo veikts noziedzīgs nodarījums. Policisti noskaidroja, ka personu grupa jau iepriekš bija plānojusi izdarīt noziegumu pret sievieti.

Gatavojoties nolaupīšanai, šīs personas, proti, divi Latvijā dzīvojoši Krievijas pilsoņi, nozieguma izdarīšanā iesaistīja arī trīs Ukrainas pilsoņus. 

Izmeklēšanas laikā iegūta informācija, ka sieviete nolaupīta ar mērķi gūt finansiālu labumu – izkrāpt viņai piederošu daudzdzīvokļu māju kompleksu, izmantojot viltotu pilnvaru. Viens no noziedzniekiem uzdevies par potenciālo dzīvokļa pircēju un norunājis tikšanos ar īpašnieci, un tikšanās laikā viņa nolaupīta.

Pēc nolaupīšanas sieviete turēta nebrīvē, taču noziedznieku plāns izkrāpt viņai piederošos īpašumus nav izdevies, tāpēc viņi sievieti nogalinājuši.

Kriminālprocesā, pamatojoties uz līgumu par apvienotās izmeklēšanas grupas izveidi starp Latvijas un Ukrainas Republikām, notika sadarbība ar Ukrainas Nacionālo policiju, kā rezultātā par aizdomās turētiem tika atzīti arī trīs Ukrainas pilsoņi. 

2024. gada 29. un 30. janvārī Ukrainas Nacionālā policija aizturēja divus aizdomās turētos Ukrainas pilsoņus, taču vēl viens līdzdalībnieks jau ir miris.

Līdz ar to visas šajā lietā aizdomās turētās personas ir aizturētas.

KONTEKSTS:

2019. gada 3. oktobrī Saulkrastos pazuda 1979. gadā dzimusi Baltkrievijas pilsone. Likumsargiem pēc plašas izmeklēšanas izdevās noskaidrot, ka sieviete nolaupīta, lai nelikumīgā veidā iegūtu finansiālu labumu, un vēlāk noslepkavota. 

2022. gada aprīlī un septembrī par minēto noziegumu aizturēja 1956. un 1984. gadā dzimušus vīriešus – Krievijas Federācijas pilsoņus, kuriem ir bēgļu statuss Latvijas Republikā. Abiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija izmeklēšanu šajā kriminālprocesā pabeidza pērn martā.

Pērn prokuratūrai lūgts par ķīlnieces sagrābšanu un slepkavību apsūdzēt divus Krievijas pilsoņus. Lieta nodota tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti