Panorāma

Rīgas mēra amatam virza Daini Turlo

Panorāma

Skolā beidzies macību gads

Gads kopš M. Bunkus slepkavības

Gads pēc Bunkus slepkavības: aizdomās turēto lietā pagaidām nav

Pagājis gads kopš maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības. Policija ziņo, ka izmeklēšana ir tās noslēguma posmā, un tomēr aizturēto vai aizdomās turēto lietā pagaidām nav. Tikmēr Bunkus ģimene ne vien izsludinājusi atlīdzību par ziņām, kas varētu palīdzēt atklāt slepkavas, bet arī aktīvi pieprasa informāciju par izmeklēšanas gaitu un kritizē policiju par nevēlēšanos to sniegt.

Tieši pirms gada parasti klusā Aizsaules iela Rīgā, kapu ielenkumā, bija norobežota ar policijas brīdinājuma lentām. Tām apkārt pulcējās žurnālisti un medijos cits pēc cita parādījās satraucoši virsraksti par maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus, iespējams, pasūtījuma slepkavību. 

Toreiz policija paziņoja, ka koncentrēs visus labākos spēkus, lai lietu pēc iespējas ātrāk atrisinātu. Tagad, gadu vēlāk, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks LTV raidījumā "De Facto" paziņojis, ka izmeklēšana ir noslēguma stadijā. Un tomēr aizturēto vai aizdomās turēto pagaidām nav.

Pavisam citādi likumsargu darbu vērtē noslepkavotā Bunkus ģimene. Jau iepriekš viņi izmeklēšanas darbu kritizējuši kā paviršu un neprofesionālu, un tagad uzsver – policija atteikusies sniegt ģimenei tās prasīto informāciju par izmeklēšanas gaitu. Bunkus radinieki saistībā ar to vērsušies prokuratūrā.

"Kura jau ir atzinusi ļoti daudzos gadījumos, ka informācija mums nav sniegta pēc būtības vai nav sniegta vispār," sacīja Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus.

Policija Bunkus ģimenes pārmetumus pilnībā noraida, uzsverot – pērn īstenotā slepkavība ir augstākās prioritātes lieta, un darbs pie tās noris nepārtraukti.

"Mums ir aizdomas, kādā veidā noticis šis noziegums un kāds varētu būt galarezultāts, bet diemžēl man izmeklētājs nav ļāvis runāt detaļās," sacīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Reinis Znotiņš.

Jautāts, vai ir aizdomas par slepkavības pasūtītāju vai izpildītāju, Znotiņš sacīja: "Arī šo informāciju es jums nesniegšu, kamēr nebūs pienācis laiks.  (..) Vai tiešām Bunkus ģimene būtu ieinteresēta, ja mēs ar lietas materiāliem nāktu skaļi gaisā un paziņotu tos kaut kur, tādējādi tiktu personām, kas ir saistītas ar šo noziegumu, dota iespēja sagatavoties iepriekš.

Kad lietu varētu novest līdz iznākumam, policija gan pagaidām neprognozē. Pagaidām par lietu publiski zināms vien tas, ka uz Bunku šauts no automātiskā ieroča, slepkavībā izmantots "Volkswagen" furgons ar tentu, ko sadegušu atrada turpat netālu no notikuma vietas. Lietas ietvaros izteikti vairāki starptautiskās palīdzības lūgumi.

KONTEKSTS:

Maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus nošauts 30. maija rītā Mežaparkā pie Rīgas Brāļu kapiem savā automašīnā "Range Rover". Slepkavība notikusi ap plkst. 8.40. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu. Vēlāk automašīna atrasta sadedzināta netālu no notikuma vietas.

Izmeklētāju sākotnējā versija ir, ka slepkavība saistīta ar Bunkus profesionālo darbu advokāta vai maksātnespējas administratora amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti