FOTO: Apē atklāj jaunuzcelto VUGD depo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ceturtdien, 23.februārī, Apes vecā depo vietā atklāja jaunuzcelto Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas  Apes posteni. Tagad būs tādi darba apstākļi un apmācību iespējas, kādu Apes ugunsdzēsējiem glābējiem iepriekš nav bijis.

Ugunsdzēsēju Maira un Uģa dēli mācas vienā bērnudārza grupiņā, arī viņi ir vieni no jaunā depo viesiem.

“Iepriekšējā postenī bija tā, ka [mašīna] bija jāmazgā ārā. Bija auksts laiks, ziema, pirksti sala, ūdens sala pie rokām, rokas sala pie mašīnas, bet tagad mums ir tā, ka mēs iedzenam mašīnu, varam nomazgāt siltumā, nokaltēt visu,” stāsta ugunsdzēsējs glābējs Mairis Jurka.

Bērni ekskursijās nākuši arī iepriekš, apskatījuši mašīnas, bet tagad abi tēti jauno depo rāda ar lepnumu, bērniem atzīstot, ka telpu ir tik daudz, ka arī pašiem vēl jāpierod.

Iepriekš depo bijis tik šaurs, ka izbraukt varējuši, tikai pielokot mašīnas spoguļus.

Depo atklāšanu gan gaidījuši ne tika ugunsdzēsēji glābēji, bet arī citi pilsētas iedzīvotāji. Trīs kundzes no neformālās Apes senioru apvienības “Tandēms” kā sveicienu atnesušas 16 pašu rokām adītus zeķu pārus.

“Sava veida tāds uztraukums, saviļņojums. Šie cilvēki ir tie, kas gādā un rūpējas. Lai viņiem spēks, veselība, izturība gādāt par mūsu drošību - gan īpašumu, gan pašu cilvēku drošumu,” novēl Apes Neformālās senioru grupas “Tandēms” dalībniece Dzintra Ozoliņa.

Visu šo gadu, kamēr vecais depo bija nojaukts un tapa jaunais, ugunsdzēsēju glābēju depo funkcijas pildīja ceļu uzturētāju garāžas, tur bija jāsadzīvo arī ar ceļu uzturētāju tehniku. Apē tic, ka citu iespēju nebija, jo depo, kas savulaik celts kā stallis, nebija atjaunojams.

“Bija domāts, bet tur bija bīstams jau palicis tas angārs lielais, tur neko necēla, visu nojauca,” skaidro ugunsdzēsējs glābējs Uģis Kozuliņš.

Jaunuzceltajā depo ir telpa remontdarbiem, modernas dežūrmaiņas, apmācību un administrācijas telpas.

Savu aprīkojumu gan vēl gaida jaunās sadzīves un atpūtas telpas, bet jau tagad darba apstākļi būtiski uzlabojušies. Viena no depo interesantākajām un arī funkcionāli svarīgākajām vietām ir tornis. Tas ir augstākais visā Apē un ugunsdzēsēji glābēji to izmanto gan inventāra apkopei, gan treniņu vajadzībām.

Šis ir viens no pirmajiem ugunsdzēsēju glābēju depo, kura būvniecību finansē tikai valsts, iepriekš, piemēram, Valkas depo būvniecībā piesaistīti Eiropas Savienības līdzekļi. Vēl bez jau atklātā Cēsu un nu arī Apes depo top arī Smiltenes, Skrundas un Ērgļu ugunsdzēsēju glābēju depo, kuru celtniecību arī finansē valsts. Šogad Latvijā glābēji saņems arī 30 jaunas automašīnas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti