Panorāma

Latvijas ģeneratori dos gaismu un siltumu Ukrainā

Panorāma

Panorāma

13. Saeima sanāk uz pēdējo sēdi

FOTO: 13. Saeimas pēdējā sēde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Droši vien bija kļūdas, bet izdarījām ļoti daudz. Tā ceturtdien, 27. oktobrī, uzrunājot 13. Saeimas deputātus pēdējā sēdē, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība). Tikai 25 līdzšinējie deputāti turpinās darbu nākamajā 14. Saeimā.

"Mēs noslēdzam leģendārās, ļoti sarežģītās 13. Saeimas darbu," ar šādiem vārdiem sēdi noslēdza Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla ("Konservatīvie").

Saeimas spīkere pauda, ka darbs 13. Saeimā bijis īpašs: "Mēs piedzīvojām pandēmiju, hibrīduzbrukumu pie Latvijas robežas, karu Ukrainā. Un mēs strādājām īpašā režīmā – gan klātienē, gan attālināti. Un brīžiem tas bija ārkārtīgi intensīvi."

Vienlaikus 13. Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka "droši vien bija arī kļūdas", tomēr izdarīts esot ļoti, ļoti daudz.

Vairākiem deputātiem darbs parlamentā bija vairākus gadu desmitus. Viens no viņiem ir Andrejs Klementjevs ("Saskaņa"), kurš bija deputāts 24 gadus pēc kārtas. "Tās vēl nav beigas. Man vēl nav 50 gadu. Mana pieredze vēl noderēs, man nav kauns par savu darbu, varbūt ir rūgtums, ka nenovērtēja," atzina Klementjevs.

Divus sasaukumus parlamentā strādāja arī Artuss Kaimiņš, kurš gan 14. Saeimas vēlēšanās nekandidēja. Kaimiņš aizvadītajos četros gados vadīja Cilvēktiesību komisiju. "Ir pagājuši astoņi gadi, kopš esmu te pašiem koridoriem staigājis, ir daudz labas lietas izdarītas.

Muskuļi uztrenēti, nav jau tā, ka mani ved uz kapiem, es tagad padarīšu citas lietas, vajag kaut ko drusku pamainīt."

Deputāts Andris Skride ("Attīstībai/Par!") ir gandarīts par paveikto sociālajā sfērā. Izdevies palielināt mediķu atalgojumu. Strādājot, reizēm gribējies, lai jautājumi ātrāk virzītos uz priekšu. "Ir ļoti daudz padarīts. Esmu personīgi nācis ar vairākām iniciatīvām. Esam palielinājuši mediķu atalgojumu, arī sociālajā sfērā paveikts daudz."

Reinis Znotiņš ("Konservatīvie") vadīja Saeimas Publisko izdevumu komisiju.  Jau pirms vēlēšanām izlēma, ka vairāk nepretendēs nokļūt darbā Saeimā. Viņš nolēmis atgriezties privātajā biznesā. No paveiktajiem darbiem īpaši izceļ administratīvi teritoriālo reformu, pāreju skolās uz latviešu mācību valodu un pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu. "Saeima ir sabiedrības spogulis, katram deputātam var iedomāties cilvēku, kurš balso par viņu. Ņemot vērā šo, mēs esam nonākuši pie ilgtermiņa risinājuma."

13. Saeimas pēdējā sēdē deputātus uzrunāja arī Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola, paužot, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Eiropas aizsardzības un drošības jomā lēmumu pieņemšanas smaguma centrs ir Baltijas reģionā. Un Latvijas pieredze un līderība būs izšķiroša nākamajos soļos, lai pārvarētu draudus mūsu demokrātiskajām vērtībām un Eiropas Savienības labklājībai.

Vēl piecas dienas un 13. Saeimas darbības laiks būs vēsture, dodot vietu nākamajam Saeimas sasaukumam. 14. Saeimas sasaukums uz pirmo sēdi sanāks nākamnedēļ, 1. novembrī.

13. Saeimas paveiktais un politiskās peripetijas:

Vairāk rakstu par 13. Saeimas darbu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti