Panorāma

Iedzīvotājiem daudz jautājumu par jauno poligonu

Panorāma

Panorāma

R. Metsola: Ukrainai ir jāpiegādā tanki

EP prezidente: Latvijas līderība būs izšķiroša nākamajos soļos draudu pārvarēšanai Eiropā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Eiropas aizsardzības un drošības jomā lēmumu pieņemšanas smaguma centrs ir Baltijas reģionā. Un Latvijas pieredze un līderība būs izšķiroša nākamajos soļos, lai pārvarētu draudus mūsu demokrātiskajām vērtībām un Eiropas Savienības labklājībai, uzrunā 13. Saeimas pēdējā kārtējā sēdē sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola.

Metsola pauda, ka viņai Latvija ir cerību, pārmaiņu un noturības simbols: "Tā parādīja, ka cilvēki un tauta var pārvarēt grūtības, var pretoties un var vest aiz sevis. Var atbrīvoties no vēstures važām, pievienoties Eiropas Savienībai un veidot mūsu kopīgo nākotni."

Pēdējos astoņos mēnešos, kopš Krievija izvērsa karu Ukrainā, Eiropas aizsardzības un drošības jomā lēmumu pieņemšanas smaguma centrs tagad ir Baltijas reģionā, kura centrā ir Latvija. "Jūs ļoti labi apzināties, ar ko mums ir darīšana. Latvija jau ilgstoši brīdināja citas valstis par Krieviju. Un Latvijai bija taisnība," sacīja Metsola.

Viņas skatījumā – ir jācīnās par tādu mieru, kas būtu pildīts ar brīvību, taisnīgumu un atbildību.

"Šodien Latvija ir vadošā valsts Eiropas Savienībā, pārvarot un pretojoties Kremļa propagandas izplatīšanai un hibrīdapdraudējumiem. Tāpat Latvijas pieredze un līderība būs izšķiroša nākamajos soļos, kuri jāveic Eiropai, lai pārvarētu smagos draudus mūsu demokrātiskajām vērtībām un Eiropas Savienības labklājībai.

Kopā mums ir jāizveido reāla drošība un aizsardzība, kas papildinātu NATO," sacīja EP prezidente.

Viņa norādīja uz Eiropas Savienības rīcību, reaģējot uz Krievijas agresiju un atbalstot Ukrainu. "Krievija ir jāsauc pie atbildības par kara noziegumiem, kad tiek nogalināti civiliedzīvotāji. Tas nozīmē, ka jāpieņem vēl vairāk sankciju. Tas nozīmē, ka mums ir jāstiprina drošība Latvijas robežreģionos. Tas nozīmē, ka

ir vēl vairāk jāpalīdz Ukrainai finansiāli un militāri, tajā skaitā piegādājot tankus un pretgaisa aizsardzības sistēmas," pauda Metsola.

Runājot par nākotni, Metsola norādīja, ka ir jāpanāk spēcīgāka Eiropas Savienības solidaritāte, jo ir jārisina tādas problēmas kā energoresursu cenas, pārrāvumi energoapgādē un inflācija. Jāpanāk arī spēcīgāka Eiropas un Eiropas Savienības integrācija, jo laiks ir rādījis, ka kopā ir labāk nekā atsevišķi.

“Latvija un deviņas citas valstis pievienojās Eiropas Savienībai tajā liktenīgajā dienā 2004.gadā. Kopš tā laika esam pieredzējuši milzīgas pārmaiņas, ko dod dalība Eiropas Savienībā. Pārmaiņas ne tikai uz mūsu iekšējiem tirgiem, vietējām kopienām, bet arī uz Eiropas kopienām. Mēs mainījāmies kopā, un mums ir jāpaliek kopā,” sacīja Metsola.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc šīs uzrunas Eiropas Parlamenta prezidente satikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība), premjeru Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”) un Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti