Pašvaldību deputātiem liegs saņemt atalgojumu organizācijās, ko bez konkursa finansē vietvara

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iniciētos grozījumus, kas paredz valsts amatpersonām – pašvaldību domju deputātiem – papildu ierobežojumus ienākumu gūšanai.

KNAB informēja, ka grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” paredz, ka pašvaldību domju deputātiem turpmāk būs aizliegts saņemt atalgojumu biedrībā, nodibinājumā, reliģiskajā organizācijā vai komercsabiedrībā no finanšu līdzekļiem, kurus organizācija ir saņēmusi no attiecīgās pašvaldības.

Šis ierobežojums neattieksies uz gadījumiem, kad finanšu līdzekļi piešķirti atklāta konkursa rezultātā vai deleģēta pārvaldes uzdevuma izpildei.

Tāpat atbalstītie grozījumi nosaka, ka šīm valsts amatpersonām divus gadus pēc lēmuma vai dalības lēmuma pieņemšanā par publiskas personas finanšu līdzekļu piešķiršanu biedrībai, nodibinājumam vai reliģiskajai organizācijai būs aizliegts saņemt atalgojumu attiecīgajā biedrībā, nodibinājumā vai reliģiskajā organizācijā.

Grozījumi paredz arī izņēmuma gadījumus, kad pašvaldību domju deputāti tomēr varēs darboties biedrībās un nodibinājumos, gūstot ienākumus.

Ierobežojumi neattiecas uz tām biedrībām un nodibinājumiem, kurus pašvaldības saskaņā ar Pašvaldību likumu dibinājušas kopīgu interešu īstenošanai.

Paziņojumā medijiem KNAB priekšnieks Jēkabs Straume norādīja uz KNAB praksē konstatētiem vairākiem gadījumi, kad pašvaldību deputāti lēmuši par finanšu līdzekļu piešķiršanu biedrībām un nodibinājumiem, vienlaikus šajās organizācijās saņemot atalgojumu.

“Esmu gandarīts par izmaiņām likumā, jo šādi tiks novērsta pašvaldības līdzekļu iespējama izšķērdēšana, kā arī stiprināti labas pārvaldības principi pašvaldību līmenī un veicināta iedzīvotāju uzticēšanās deputātiem,” norādīja Straume.

Grozījumi stāsies spēkā 2023. gada 1. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti