ES komisārs bažīgs par augstajiem nabadzības riskiem Latvijā

No vienas puses - Latvija demonstrē strauju ekonomisko izaugsmi, taču no otras puses - ir valsts ar vienu no visaugstākajiem nabadzības rādītājiem Eiropā. Tā intervijā Latvijas Radio atzina Eiropas Savienības (ES) sociālo lietu komisārs Lāslo Andors. Pirmdien komisārs viesojas Latvijā.

Lāslo Andors atzina, ka Latvija ir viena no tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā pēdējos gados ir bijis būtisks ekonomikas izaugsmes progress. Taču tajā pašā esot daudz bažu saistībā ar sociālajām lietām.

Latvija ir starp valstīm ar vislielāko jauniešu bezdarba līmeni un otrā sarakstā ar vislielākajiem nabadzības un sociālās atstumtības rādītājiem,” uzsvēra ES komisārs Lāslo Andors.

„Visu šo iemeslu dēļ es vēlētos piedalīties dialogā ar Latviju, lai meklētu tādu ekonomiskās izaugsmes ceļu, kas būtu sociāli iekļaujošs, un par to arī būs mūsu sarunas konferencē. Es nesen tikos ar Latvijas Labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) un mēs iesākām par to sarunas, taču es raugos ar cerībām uz tālāku sadarbību, jo ir ļoti daudz darāmā,” sacīja Lāslo Andors.

„Ir divi svarīgi lēmumi – garantētā minimālā ienākumu līmeņa samazināšana un valsts garantētā minimālā ienākuma pabalsta atcelšana. Šīs ir lietas, kas man jāizceļ, taču es arī vēlos norādīt, ka Latvija kopā ar citām valstīm cenšas ieviest jauniešu garantiju shēmu,” norādīja komisārs.

Andors arī norādīja, ka Latvijā darba dēvēji un darba ņēmēji kūtri darbojas organizācijās, kā arī valdības nerunā ar sociālajiem partneriem tā, kā to dara Rietumvalstīs vai Ziemeļvalstīs. „Mēs aicinātu Latviju un citas Baltijas valstis palūkoties, kā tas notiek otrpus jūrai un cik tur labi strādā šie sadarbības modeļi,” piebilda komisārs.

Pirmdien Lāslo Andors piedalīsies Labklājības ministrijas un Pasaules Bankas rīkotajā konferencē, kurā Latvijas un ārvalstu speciālisti spriedīs par sociālo seku risināšanu pēc krīzes.

Komisāram plānota tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātiem, Latvijas Darba devēju konfederāciju, arodbiedrībām. Komisārs arī apmeklēs patversmi Rīgā, Katoļu ielā, kur par Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem īsteno projektu bezpajumtnieku-bezdarbnieku atgriešanai sabiedrības dzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt