Dienas ziņas

Aktivizējušies transformatoru apzadzēji

Dienas ziņas

41 150 skolēnu ēno kādu profesiju

Ēnu diena Valsts robežsardzes koledžā

Ēnu dienā par robežsargu darbu interesējas 27 skolēni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts robežsardzes koledža ir vienīgā izglītības iestāde, kas profesionāli sagatavo un apmāca kadetus dienestam valsts robežas drošības nodrošināšanai. Šogad Ēnu dienā Latgales reģiona skolēni īpašu interesi izrādīja par šīs izglītības iestādes darbību, iepazīstot gan kinologu dienesta darbu, kā arī gūstot plašāku ieskatu nozares specifikā. Šie jaunieši pieļauj domu savu nākotni saistīt tieši ar robežsardzi.

Ēnu dienā 27 vecāko klašu skolēni no visas Latgales ielūkojās kadetu ikdienā, nodarbībās, kā arī labāk iepazina to darba specifiku, kas nodrošina valsts robežas drošību. „Mēs skatījāmies viltotus dokumentus un pazīmes, kas atšķir oriģinālus no viltotiem dokumentiem,” stāsta Varakļānu vidusskolas 9.klases skolniece Karīna Avdeviča.

„Es apskatīju tuvāk ieročus. Paturēju arī rokā īstu ieroci, iepriekš nebiju to darījusi. (..) Redzēju, kā viņu saliek, pielādē arī. Man tas ļoti patika. (..) Ļoti daudz piedzīvojumu bija šodien. Man ļoti patika šodiena, jo es ļoti daudz uzzināju un arī iemācījos,” klāsta Varakļānu vidusskolas 9.klases skolniece Ance Broniča.

Ēnu dienā skolēniem bija iespēja pašiem iejusties kinologu darbā. Bieži vien speciāli trenētie dienesta suņi palīdz atklāt un novērst pārkāpumus, kas nav identificējami ar neapbruņotu aci, un te lieti noder dzīvnieku trenētās maņas. „Pats interesantākais bija būt tieši suņa mērķim. Bija kā adrenalīna pieplūdums. Interesanti bija arī pašā koledžā, visa rīta rosmes. (..) Interesanti bija, ka katru rītu viņus pārbauda, lai būtu gatavi dienas gaitām,” atzīmē Ilūkstes 1.vidusskolas 12.klases skolnieks Mārtiņš Rubļevskis.

Lai jaunieti uzņemtu Valsts robežsardzes koledžā, ir jāiztur ne vien zināšanu pārbaudījumi, bet arī veselības un fiziskās sagatavotības testi. Ik gadu uzņemamo kadetu skaits mainās. To nosaka speciālistu trūkums dienesta pilnīgai nokomplektēšanai.

„Kadetu skaitu nosaka Valsts robežsardze. Patlaban koledžā mācās 150 kadeti. Pagaidām nevaru atbildēt, cik cilvēku trūkst uz robežas. To informāciju apkopo un uzņem tik kadetu, cik vajag,” stāsta Valsts robežsardzes koledžas Profesionālā izglītības dienesta priekšnieka pienākumu izpildītājs Sergejs Nazarovs. „Visi kadeti gada laikā saņem atalgojumu. Viņi saņem 310 eiro pēc nodokļu atskaitīšanas un visas sociālās nodrošināšanas. Tiek nodrošināti ar formas tērpu gada laikā. Par dienesta viesnīcu maksāt nevajag (..) Pēc skolas pabeigšanas visi 100% nodrošināti ar darba vietām,” stāsta Nazarovs..

Jaunieši atzinīgi novērtē iespēju iepazīt robežsardzes dienesta specifiku un ir gatavi turpmāk šeit apgūt savu nākotnes profesiju, kā galvenos iemeslus minot stabilitāti darba tirgū un vēlmi kalpot savai valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti