Dienas ziņas

Lauku ceļā iestāda kartupeļus

Dienas ziņas

Daugavpilī godina un piemin S.Mihoelsu

Elejā būvēs modernu, bet dārgu sporta kompleksu

Elejā būvēs modernu, bet dārgu sporta kompleksu

Neparastas formas ēka, kam vajadzīga speciāla jumta konstrukcija, sporta zāles apkure ar atstarojošiem paneļiem un baseina notekūdeņu otrreizēja izmantošana - šādu sporta kompleksu, kura izmaksas lēšamas ap sešiem miljoniem eiro, iecerēts būvēt Jelgavas novada Elejā. 

Novada nodokļu maksātājiem par grandiozās būves celtniecībai nepieciešamo aizņēmumu nāksies norēķināties vēl divdesmit gadus, tomēr sabiedriskajā apspriešanā vairākums iedzīvotāju būvniecību atbalsta.  

Ar vietu sporta nodarbībām Jelgavas novada Elejas vidusskola nevar lepoties. Tāpēc vēsts par sporta kompleksu, kuru būvēs kā piebūvi mācību iestādei, bet kuru varēs izmantot arī citi iedzīvotāji, ir sen gaidīta. No gandrīz 900 saņemtajām aptaujas anketām, 846 respondenti jaunajai sporta būvei teikuši ''jā''.

Elejnieks Artūrs Ozols uzskata, ka sporta komplekss “ir vajadzīgs, jo tās ir papildus aktivitātes, un Elejā ir pietiekami daudz cilvēku, kam to vajadzētu”.

Trīsstāvīgajā kompleksā vairāk nekā 5600 kvadrātmetru platībā atradīsies gan sporta halle, gan sporta un bērnu baseins. Paredzēta arī konferenču zāle un viesnīcas numuriņi, kā arī sauna un pirts.

Jelgavas novada attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte stāsta, ka “pieņemts lēmums būvēt kopīgu kompleksu un iet jau tālāk no novada robežām un domāt arī par starptautisku sacensību rīkošanu tieši šajā vietā”.

Jaunā būve būs zemas enerģijas patēriņa ēka, kurā gandrīz viss saražotais siltums tikšot izmantots atkārtoti. Projekta vadītājs Uldis Strauts stāsta, ka baseinā atgūs notekūdeņos esošo siltumu.  

Modernās būves izmaksas ir aptuveni 1100 eiro par kvadrātmetru, bet apsaimniekošanai gadā vajadzēšot aptuveni 400 000 eiro.

“Nu pret budžetu tas ir daudz, es uzskatu, ka daudz,” saka jauniešu centra vadītāja Sintija Zīlīte.

Viņa gan norāda, ka “sporta zāle, kas ir skolā, nav atbilstoša standartiem, un sporta halle būtu vajadzīga, bet, vai baseinu vajag, tas vēl ir diskutējams jautājums, bet, kā redzams, iedzīvotāji to vēlas”.

Pašvaldībā gan skaidro, ka projekts vēl ir izstrādes stadijā un apjomi, no kuriem atkarīgas  kopējās izmaksas, vēl varot mainīties.

Iedzīvotāji savus priekšlikumus var iesniegt līdz 23. martam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti