Panorāma

Kā G.Belēviča demisija ietekmēs ZZS?

Panorāma

RAKUS valde pagaidām turpina darbu

"Blatu būšana" medicīnā atgādina ielaistu infekciju

Ekspertes: «Blatu būšana» medicīnā atgādina ielaistu infekciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

"Blatu būšana" Latvijas medicīnas aprūpes sistēmā atgādina ielaistu infekciju, par kuras radīto patoloģijas upuri kritis arī pats veselības ministrs. Tā “Panorāmas” aptaujātie nozares eksperti raksturo gadiem neatrisinātās problēmas veselības aprūpē. Lai gan šim gadījumam būtu jākalpo par grūdienu sistēmas sakārtošanai, tas, visticamāk, tomēr nenotikšot.

“Bardaks” - šādā vārdā gadiem ielaistās problēmas, kuras nu novedušas pie veselības ministra Gunta Belēviča demisijas, sauc “Panorāmas” aptaujātās medicīnas nozares ekspertes.

Gadiem ilgi, baidoties no riska, ka naudas trūkuma un lielā pieprasījuma dēļ vajadzības gadījumā nepieciešamais pakalpojums netiks saņemts, paši pacienti tos centušies sarunāt “caur pazīšanos”. Un ārsti bijuši tam atsaucīgi.

"Situācija ir diegan banāla. Tas atspoguļo to, kas, iespējams, mums ir palicis no padomju laikiem – šī blatu sistēma.  Kāpēc es saku banāla? Veselības ministrs ar ārstiem noteikti ir pazīstams.

Viņš iedomājas no saviem augstumiem, ka viņš varēs savu veselības problēmu atrisināt, šādi sarunājot.

Kas atliek slimnīcai? Muļķīgi paiet pretim un izliekas, ka ministrs tur nav bijis, līdz ar to nepieprasa viņam neko oficiāli maksāt," sacīja “Neatkarīgās Rīta Avīzes” žurnāliste Inga Paparde.

Kaut Belēviču ārstējušajam ārstam bija jāpārliecinās, ka par veiktajām manipulācijām tiek samaksāts, tas neesot darīts, jo gan ārsts, gan slimnīcas vadība ir tieši atkarīgi no ministra labvēlības.

Trūkuma dēļ pēdējo gadu laikā radītas arī īpaši izredzēto pacientu kategorijas. Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente, juriste Solvita Olsena uzskata, ka šādu pacientu vidū bijis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš vēl šonedēļ īpašā koncertā pateicās saviem ārstiem.

"Jautājums ir par prezidenta rehabilitāciju. Parasts cilvēks nevar saņemt rehabilitāciju tūlīt, kad tā nepieciešama. Viņiem uz rehabilitāciju jāgaida garās rindās.

Kā prezidents nokļuva pa tiešo uz rehabilitāciju par valsts līdzekļiem? Man nav faktu, lai par to spriestu, bet šis ir apspriežams jautājums," teica Olsena. 

Ekspertes ir skeptiskas, vai šis gadījums kalpos par grūdienu “blatu sistēmas” izskaušanai. To varētu veicināt daudz apspriestās nozares sistēmiskās reformas. Veselības ministram Belēvičam tās neizdevās veikt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti