Eksperte: Pagaidām ir grūti vērtēt spriedumu Liepājas pedofilu lietā

Pagaidām ir grūti vērtēt spriedumu Liepājas pedofilu lietā, jo ir pieejams tikai īsais spriedums, intervijā Latvijas Radio programmai "Labrīt" sacīja krimināltiesību eksperte Ilona Kronberga.

Viņa uzsvēra, ka pirmdien, 20.jūlijā, būs pieejams lietas pilnais spriedums un tad būs redzama tiesneša motivācija - gan objektīvā, gan subjektīvā - kas viņam likusi pieņemt attiecīgo lēmumu. Kronberga pauda, ka sprieduma mērķim jābūt adekvātam un efektīvam, lai notiesātie savus nodarījumus vairs neatkārtotu.

Pašreizējo sabiedrības attieksmi Kronberga atzina par emocionālu.

Šobrīd primāri ir jādomā par to, kā palīdzēt cietušajam bērnam, kam sekas var palikt uz atlikušo dzīvi. Tāpat ir jādomā, kā tik ilgi abi vīrieši varēja seksuāli izmantot meiteni un sabiedrības acīm tas palika apslēpts.

Jau vēstīts, ka ažiotāžu izraisījis Liepājas tiesas spriedums, ar kuru par netiklām darbībām ar mazgadīgu meiteni ilgstošā periodā diviem vīriešiem piespriests piespiedu darbs. Apsūdzības uzturētāju piemērotais sods apmierina.

Tieslietu ministrijas pārstāvji un advokāti iepriekš norādīja, ka šobrīd sodi par pedofiliju ir daudz bargāki nekā laika posmā, kad pret meiteni izdarīta vardarbība. Tāpat esot atšķirība, vai notikusi izvarošana vai netiklas darbības.

Spriedumu ir gatava pārsūdzēt Valsts bērnu tiesību aisardzības inspekcija. Tikmēr valsts augstākās amatpersonas pauda, ka viņiem «kā pilsoņiem» maigais sods šajā gadījumā nav pieņemams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti