«Eiropas pieccīņas» pirmajā posmā uzvar komanda «Daugavas lauvas»

Sestdien, 14. maijā, Valmieras Kultūras centrā noslēdzies Eiropas Savienības (ES) erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” pirmais posms – erudīcijas spēle “Tilts “Rīga – Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums. Par erudīcijas spēles uzvarētāju kļuva komanda “Daugavas lauvas”, kura pārstāv Rīgu, Aizkraukli un Jūrmalu. Kopumā par galveno balvu – ceļojumu uz jebkuru ES valsti – cīnījās 31 komanda ar teju 180 dalībniekiem.

“Eiropas pieccīņa” ir Latvijā pirmās ES erudīcijas sacensības. Tās organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Erudīcijas spēlē par tēmu “Tilts “Rīga – Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums atlases kārtā piedalījās 31 komanda no visas Latvijas. No tām 12 komandas iekļuva pusfinālā. Finālā sacentās četras komandas – “Fire Breathing Rubber Duckies”, “Cerību stariņš”, “Skandināvu plovs – Huskvarna” un “Daugavas lauvas”.

“ES-ASV brīvās tirdzniecības līgums ir nozīmīga tēma, un tā nav vienkārša – tas ir viens no lielākajiem Eiropas Savienības “tirdzniecības darījumiem” līdz šim. Priekšā vēl daudz darba, un zināšanas par to noderēs ikvienam. Spraigā diskusija deva idejas lēmumu pieņēmējiem, kā panākt vislabāko vienošanos,“  Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele vērtē uzdevumu.

“Šodienas spēle parādīja, ka “Eiropas tēmas” var būt patiesi aizraujošas. Arī tās komandas, kas neiekļuva finālā, noteikti uzzināja daudz jauna par Eiropas Savienību, un šis bija tikai sākums – priekšā vēl četri aizraujoši pieccīņas posmi!” secina Inna Šteinbuka, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Erudīcijas spēles jeb viktorīnas atlases kārtas un pusfināla laikā komandām, izmantojot balsošanas ierīces, bija jāsniedz atbildes uz dažādiem ar tēmu saistītiem jautājumiem. Savukārt finālā komandām bija jāsniedz atbildes uz ekspertu īpaši sagatavotiem jautājumiem, kuri pēc tam arī vērtēja komandu sniegumu. Erudīcijas spēles eksperti bija Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa – Znota, Inženiertehnisko risinājumu uzņēmuma “BUFAB Baltics” pārstāvis Guntars Šube un mazo uzņēmumu konsultante uzņēmējdarbības jautājumos Santa Belicka.

Erudīcijas spēles jeb viktorīnas uzvarētāju komanda “Daugavas lauvas” ieguva veicināšanas balvu - dāvanu karti no interneta dāvanu veikala “Lieliska dāvana” vairāk nekā 280 eiro vērtībā, kā arī balvu no posma sponsora - žurnāla “Ir”. Gardu pārsteigumu visiem posma dalībniekiem bija sarūpējusi ātrās ēdināšanas restorānu ķēde “Hesburger”.

Jāuzsver, ka detalizēti erudīcijas spēles rezultāti ir publiski pieejami ES mājas “Facebook” vietnē “Eiropas pieccīņa” - http://ej.uz/speles_rezultati

Otrais “Eiropas pieccīņas” sacensību posms – debates - norisināsies 3. jūnijā. Debašu tēma ir “Eiropa uzlādē” jeb Enerģētikas savienība. Debašu laikā komandām būs jāveido argumenti par apgalvojumiem, kas saistīti ar posma tēmu un jāaizstāv sava pozīcija.

Arī šajā sacensību posmā komandu rezultātus vērtēs eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar konkrēto sacensību posma tēmu.

Jāatgādina, ka nedēļu pirms katras sacensību disciplīnas, komandām, kuras vēl nav pieteikušās ”Eiropas pieccīņai”, ir iespēja pieteikties uz atsevišķiem sacensību posmiem. Lai pieteiktos, ir jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama ES mājas “Facebook” vietnē “Eiropas pieccīņa” vai www.esmaja.lv.

“Eiropas pieccīņa” norisināsies līdz 9. septembrim. Sacensību laikā dažādās Latvijas pilsētās notiks pieci erudīcijas sacensību posmi - katrs no tiem veltīts pieciem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem.

“Eiropas pieccīņā” piedalīsies gan ģimenes, gan draugu apvienības, skolēni, studenti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” laikā komandas sacentīsies šādās disciplīnās:

- erudīcijas spēlē jeb viktorīnā (14. maijā Valmierā). Erudīcijas spēles tēma ir “Tilts “Rīga - Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums;
- debatēs (3. jūnijā, Latgalē). Debašu tēma ir “Eiropa uzlādē” jeb Enerģētikas savienība;
 -orientēšanās (9. jūlijā Kuldīgā). Disciplīnas tēma - “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā” jeb ES vienotais tirgus;
 -slēpņošanā (13. augustā atpūtas parkā “Rāmkalni”). Slēpņošanas tēma ir “Kods: D1g1tālā E1r0pa” jeb Digitālā programma Eiropai;
- video veidošanā (9. septembrī Rīgā). Disciplīnas tēma - “Nauda rada naudu” jeb Nodarbinātība, izaugsme un investīcijas.

Sacensību posmus vadīs mūziķis un TV radījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs.

Galveno balvu – braucienu visai komandai 3000 eiro vērtībā uz kādu no ES valstīm – saņems komanda, kura sacensību kopvērtējumā iegūs augstāko punktu skaitu. Katrā no pieciem sacensību posmiem piešķirs arī vērtīgas veicināšanas balvas - komandai, kura konkrētajā posmā būs sasniegusi labāko rezultātu.

Komandu rezultātus vērtēs Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, nozaru eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar kādu no piecām erudīcijas sacensību disciplīnām.

Paralēli notiek sacensības jeb “Facebook” spēle “Virtuālā pieccīņa“, kurā var piedalīties ikviens interesents un katras divas nedēļas laimēt vērtīgas balvas.

Plašāka informācija: http://ej.uz/pieccina

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt