Eduardam Berklavam 100

15.jūnijā vienam no ievērojamākajiem 20.gadsimta latviešu politiķiem Eduardam Berklavam būtu apritējuši simts gadi. Viņam par godu plkst. 12 tiek atklāta piemiņas plāksne viņa bijušajā dzīvesvietā Brīvības ielā 90.  

Berklavs bija tā laika redzamākais nacionālkomunists. Latvijas trešās atmodas laikā ir bijis viens no Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) dibinātājiem un tās priekšsēdētājs.Eduarda Berklavam piemiņai ir izveidota arī izstāde Latvijas Kara muzejā, ko varēs apmeklēt vēl mēnesi. 

"Arī apmeklētajiem interesenti parādīt tādā īsā un koncentrētā veidā šī cilvēku tādu dzīves gājumu," norāda izstādes autore un Latvijas Kara Muzeja Pēckara vēstures nodaļas vadītāja Sarmīte Baltiņa. "Manuprāt tas ir nozīmīgi par to padomju periodu, jo daudzi jau vairāk Eduardu Berklavu atceras kā trešās atmodas simbolu un LNNK vienu no dibinātājiem un šīs nacionālās neatkarības kustības pirmo priekšsēdētāju. Katrā gadījumā tā ir personība, kura ir atstājusi nospiedumu Latvijas vēsturē un to mēs arī atceramies." 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti