Dziesmu svētku norises vietās liela interese pie reemigrācijas stendiem

Pagājušajā nedēļā Rīgā notiekošo Dziesmu un deju svētku norises vietās bijusi liela interese pie tā sauktajiem reemigrācijas stendiem, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Astrīda LesčinskaSintija Ambote
  Reģionālo reemigrācijas koordinatoru stendi bija ierīkoti Dziesmu un deju svētku koncertu norises vietās Mežaparkā un Daugavas stadionā. Mērķis bija uzrunāt iespējami plašu emigrējušo Latvijas iedzīvotāju loku par iespējām atgriezties, norāda VARAM.

   

  Viena no koordinatorēm Astrīda Lesčinska, kas pārstāv Latgales plānošanas reģionu, stāsta, ka interese esot bijusi gana liela un divās dienās viņa konsultējusi līdz 200 interesentu, lielākoties latviešus no Lielbritānijas, Īrijas, kā arī no Kanādas.

  "Nāca klāt gan koru dalībnieki, gan diasporu pārstāvji un arī Latvijā tepat dzīvojošie radi, kuriem ģimenes vai tuvinieki dzīvo ārzemēs. Jautājumi bija par darba iespējām, iespējām atgriezties ar ģimeni, ar bērniem, kur [izglītības iestādēs] varētu viņus iekārtot. Arī bija interese par atgriešanās grantu, kas tiks izsludināts jūlijā, un par uzņēmējdarbības uzsākšanu," stāsta Lesčinska.

  Viņa atzīst, ka cilvēki mēdza apgalvot, ka Latvijā nav darba, bet tanī pašā laikā atzinuši, ka nav īpaši pētījuši pieejamās attiecīgās vakances, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti