4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Dreiliņos privātmāju iedzīvotāji ir panikā - kaimiņos plāno milzu būvi!

Dreiliņu iedzīvotāji satraukti: Loģistikas centra izbūve pasliktinās vidi un mazinās īpašumu vērtību

Rīgā, Dreiliņos, pļavā iecerēts būvēt “Depo” veikalu tīkla loģistikas centru – milzīgu   ēku, pret ko kategoriski iebilst vietējo privātmāju iedzīvotāji, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Stopiņu novada domes attīstības un plānošanas speciāliste Linda Čakše stāstīja, ka šī teritorija Stopiņu novadā ir publiskās apbūves teritorija un to ir iegādājies uzņēmums “Jūlija būmaņi”, kas tur ir iecerējis attīstīt loģistikas centru.

“Šīs ieceres īstenošanai viņiem ir nepieciešams veikt izmaiņas teritorijas plānojumā, un izmaiņas tiek veiktas, izstrādājot lokālplānojumu. (...) Ir plānots mainīt zonējumu uz tehniskās apbūves teritoriju, kurā būtu noliktavu apbūve, kā arī papildizmantošanas biroju apbūve,” skaidroja Čakše.

Novada pašvaldība bija arī izsludinājusi ieceres sabiedrisko apspriešanu, kuras laikā ikviens novada iedzīvotājs varēja izteikt savu viedokli par ieceri lokālplānojumā mainīt konkrētās teritorijas apbūves zonējumu no publiskās apbūves uz tehnisko apbūvi.

Un vislielākie šīs idejas oponenti ir Dreiliņu Mazās ielas iedzīvotāji, kuru privātmāju teritorijai līdzās loģistikas centru iecerēts būvēt.

Dreiliņu iedzīvotājs Anatolijs Abramovs skaidroja, ka iedzīvotāju “aktivitāšu mērķis ir panākt dzirdīgas ausis Stopiņu novada pašvaldībā, novada domē, lai tiktu panākts saprātīgs lēmums (...) par lokālplānojumu šai teritorijai”.

Dreiliņu iedzīvotājs Kārlis Vjakse savukārt stāstīja, ka pie viņa žoga praktiski būs 18 metru augsta siena, “līdz ar to par kaut kādu dabas skatu runas vairs nebūs”.

“Loģistikas centrs – tātad viņš darbosies visu diennakti, troksnis būs gan dienu, gan nakti, transports brauks iekšā, ārā noliktavā, droši vien glabāsies arī visādi degoši materiāli – krāsas un visādi tur poroloni un viss; cik es saprotu, starp mūsu privāto teritoriju un loģistikas centru būs apstādījumi kaut kādi paredzēti, tātad ceļa nebūs. Nedod Dievs, ja ugunsgrēks – piebraukt nevarēs viņai [mājai] klāt.   Līdz ar to mājas, īpašuma tirgus vērtība, man liekas, uz pusi kritīsies uzreiz, tātad, ja es kādreiz to māju izdomāšu pārdot, tad es pat nedabūšu to, ko es te esmu ieguldījis,” savas bažas pauda Vjakse.

“Stopiņu novadā ir ļoti traģiska situācija ar trokšņiem un piesārņojumu, kas saistīts ar milzīgo transporta plūsmu, kas ik dienas šeit brauc. Un rezultātā domāt, ka (...) no šīs būves varētu nebūt nekādas sekas videi ar trokšņiem un piesārņojumu, tas, manuprāt, jau pašā sākumā ir nepareizs pieņēmums un atzinums,” piebilda Anatolijs Abramovs.

 Abi vīrieši arī uzsvēra, ka transporta plūsma uz loģistikas centru un no tā neapšaubāmi veicinās sastrēgumu veidošanos ceļa posmā Ulbroka-Lubānas ielas aplis.

Sabiedriskā apspriešana novada domē noslēdzās 10. janvārī, un turpmāko divu nedēļu laikā pašvaldība apkopos iedzīvotāju viedokļus un ierosinājumus.

Taču arī tad, ja dome pēc tam mainīs teritorijas zonējumu, tas automātiski nenozīmēs, ka būvnieki varēs sākt objektā darbu. Jo priekšā stāv vēl viena sabiedriskā apspriešana.

“Runājot par būvniecības ietekmes uz vidi sākotnējo izvērtējumu, kura laikā tiks vērtēta ietekme uz dabu un cilvēka veselību, pēc šādas ieceres iesniegšanas Valsts vides dienestā dienests savā mājaslapā publicēs informatīvu paziņojumu par būvniecības ieceres uzsākšanu, un līdz ar to sabiedrībai būs iespēja izteikt savus iebildumus vai priekšlikumus par paredzēto darbību, kurus dienests izvērtējuma procesa laikā izvērtēs un arī ņems vērā,” sacīja Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Atļauju daļas vadītājs Raimonds Sļesarevs.

Raidījuma mēģinājumi sazināties ar teritorijas attīstītājiem - uzņēmumu “Jūlija būmaņi” - bija nesekmīgi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti