Domes pārstāvis: Situācija Šlokenbekas ezerā uzlabojas, bet nepietiekami ātri

Situācija Tukuma novada Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, no kura izceltas jau četras tonnas beigtu zivju, sākusi nedaudz uzlaboties, taču joprojām nepieciešams ieguldīt lielu darbu, lai tiktu atjaunota ezera ekosistēma, pauž Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs. Tikmēr Valsts vides dienestā (VVD) norāda, ka jaunu zivju bojāeja Šlokenbekas ezerā nav novērota.

Runājot par zivju slāpšanu, kuras dēļ Tukumā izsludināts ārkārtas stāvoklis, Volfs norādīja, ka situācija uzlabojas, taču "ne tik ātri, kā mēs to vēlētos". Tāpat Volfs skaidroja, ka attīrīšanas iekārtas pašlaik strādā ar pilnu jaudu un tiek darīts viss iespējamais, lai ieaudzētu dūņas. Iegādāti arī papildus kompresori, lai ūdeni bagātinātu ar skābekli. Attīrīšanas iekārtas patlaban, pie esošā noslogojuma, spēj attīrīt 80% notekūdeņus, tādēļ ļoti esot būtiski samazināt notekūdeņu piesārņojumu.

"Saņemtas arī ziņas par makšķerniekiem, kuri joprojām no ezera velk ārā dzīvas zivis," viņš sacīja.

Arī VVD pauž, ka situācija ezerā kopš piektdienas, 10.jūlija, nav pasliktinājusies, turklāt nav novērota arī jaunu zivju bojāeja. Tāpat bojāgājušas zivis nav arī Valguma ezerā.

Savukārt, taujāts par oficiālu vēršanos valdībā ar lūgumu sniegt finansiālu atbalstu, Volfs norādīja, ka lemšanas process valdībā ir pārāk ilgs, bet rīcība Tukuma novada Šlokenbekas Dzirnavu ezerā nepieciešama tūlītēja. "Es domāju, ja mēs gaidīsim valdības lēmumu, tas prasīs trīs mēnešus, bet mums viss ir jāatrisina trīs līdz piecu dienu laikā, tas ir maksimums," viņš sacīja. "Valdība divu minūšu laikā mums pateiks - notekūdeņu problēma ir pašvaldības problēma, tas ir arī viss," viņš piebilda.

Vaicāts par potenciālajām izmaksām un to segšanu, Volfs pieļāva iespēju, ka darbi tiks segti no pašu naudas, taču netiek izslēgta iespēja tomēr vērsties valdībā, lai, iespējams, lūgtu vismaz daļēju izmaksu segšanu.

Tikmēr AS "Tukuma piens" pārstāve Rūta Grikmane aģentūrai LETA lakoniski norādīja jau iepriekš pausto, ka uzņēmums nesniegs komentārus par vides piesārņojuma problēmu, līdz būs zināmi analīžu rezultāti.

Jau ziņots, ka šodien sācies ūdens piesārņojuma dēļ Tukuma attīrīšanas iekārtās "Tīle" un Slocenes upē noteiktais ārkārtas stāvoklis, kas turpināsies līdz 20.jūlijam. Ārkārtas stāvokli Tukuma novada dome izsludināja vakar vakarā saistībā ar piesārņojumu Tukuma novada Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, no kura pēdējo dienu laikā izceltas jau četras tonnas beigtu zivju.

Ārkārtas situācijas laikā ir noteikti ierobežojumi Tukuma pilsētas kanalizācijas tīkla novadāmajiem ražošanas notekūdeņiem, nepalielinot novadāmo notekūdeņu hidraulisko slodzi. Tukuma novada iedzīvotājiem ar šo lēmumu nekādi ierobežojumi netiek paredzēti. Lai Tukuma attīrīšanas iekārtas ātrāk atgūtos, pat būtu nepieciešams palielināt sadzīves notekūdeņu daudzumu.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Tukuma novada domē, piektdienas vakarā pieņemtais lēmums paredz Tukuma pilsētas kanalizācijas tīklā novadāmajiem ražošanas notekūdeņiem, kas tiek piegādāti no lielākajiem uzņēmumiem - AS "Tukuma piens" un SIA "Puratos Latvia" - par 30% samazināt notekūdeņu piesārņojumu, nepalielinot novadāmo notekūdeņu hidraulisko slodzi.

Tāpat dome nolēma, sadarbojoties ar Engures novada domi, Šlokenbekas Dzirnavu ezerā uzstādīt aerācijas ozonēšanas sūkņus un nodrošināt ūdens līmeņa nepazemināšanu ezerā, par to noslēdzot sadarbības līgumu ar Engures novada domi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt