«Dod Pieci» komanda saņems Eiropas Pilsoņu balvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Labdarības maratona “Dod Pieci” komandai svinīgā ceremonijā piektdien plkst.11.00 pasniegs Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu. Labdarības maratona “Dod Pieci” komandu apbalvojumam izvirzīja Eiropas Tautas partijas Latvijas eiroparlamentārieši - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš un Artis Pabriks, bet gala lēmumu par laureātiem pieņēma Eiropas Pilsoņu balvas komiteja. Ceremonijas tiešraidi varēs skatīties lsm.lv. 

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments (EP) ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

“Mēs paši degam par “Dod pieci!” un tas mums ir kas vairāk nekā labdarības maratons. Tas ir veids, kādā attīstīt sabiedrisko mediju, valsti, runāt par mūsu cilvēkiem un veidot labāku sabiedrību. Trīs gadu laikā esam runājuši par vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem, kas pārcietuši onkoloģisko slimību ārstēšanu. Un mēs turpināsim, jo

redzam, cik ļoti svarīgi sabiedrībai ir runāt par lietām, par kurām bieži izvēlamies klusēt, paiet tām garām un izlikties, ka tas mūs neskar,” iepriekš stāstīja labdarības maratona “Dod pieci!”  komandas pārstāve, Latvijas Radio 5 galvenā satura redaktore Anna Platpīre.

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē. Savukārt visus laureātus no ES valstīm vienkopus š.g. 11. oktobrī sveiks īpašā pasākumā Eiropas Parlamentā Briselē, kur piedalīsies arī Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni. 

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie EP deputāti - katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012) un labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta (2015).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti