4. studija

4.studijas viešņa - Latvijas Universitātes profesore ZANDA RUBENE

4. studija

Neaiztieciet uzlīmes! To dēļ var atteikt garantijas remontu ledusskapim

Kā sokas izmeklēšana? Skaļas un nežēlīgas lietas, kurās bija iesaistīti bērni

Deviņgadīgā Imantas šāvēja vecākiem – 200 eiro sods un ieroča konfiskācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pagājušā gada 3. maijā kāds ar pneimatisko ieroci šāva uz mammu, kura tajā brīdī bija pastaigā ar savu pavisam mazo bērniņu. Šāvējs izrādījās 9 gadus vecs puika, kura vecākiem piemērots 200 eiro sods.

Jekaterina Mihaļeviča pērn maijā tika sašauta pastaigas laikā.Toreiz izrādījās ka Imantas šāvējam ir 9 gadi. Laimīgā kārtā lode ieurbās Jekaterinas jakā, nevis traumēja ratos gulošo zīdaini.

Vecuma dēļ pašu bērnu pie atbildības likuma priekšā policisti saukt nevarēja. Vaina bija jāuzņemas vecākiem.

Policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Nikolajs Mitroščenko informēja, ka toreiz tika uzsāktas divas administratīvās lietvedības.

“Viena no tām par vecāku pienākumu nepildīšanu, audzinot bērnu. Administratīvā lietvedība aizgāja uz bērnu apakškomisiju. Pieņemts lēmums sodīt ar naudas sodu 50 eiro, un otrā administratīvā lietvedība pret bērna tēvu, kurš nevērīgi glabāja gaisa ieroci. Tur uzsākta administratīvā lietvedība, par ieroču aprites noteikumu pārkāpšanu. Tur soda sankcija no 35 eiro līdz 350. Ar vai bez ieroču konfiskācijas, bet šajā gadījumā tiks piemērota arī ieroču konfiskācija,” informēja policijas pārstāvis.

Zēna izklaide vecākiem kopumā izmaksājusi 200 eiro.

Morālo kompensāciju, kā arī naudu par sabojāto apģērbu Jekaterina var piedzīt tiesas ceļā, taču viņa to nedarīšot, “bet es neko nepanākšu, jo ģimene nav labvēlīga un diez vai kāds man kaut ko kompensēs”.

Tikmēr nesodīts un arī nenoskaidrots vēl joprojām ir šāvējs, kurš Pētersalas ielas pieturā Ganību dambī sašāva jaunieti.  Lai arī kopš uzbrukuma ir pagājis teju gads, šai lietā vēl joprojām nav aizdomās turamo.

Valsts policija nav saņēmusi Tiesu medicīnas ekspertīzes slēdzienu, vai attiecīgā lodīte ir derīga identifikācijai vai nav. Bet policija veikusi gan profilaktiskos pasākumus, gan meklēšanas pasākumus, un vairāk šādu notikumu šajā teritorijā nav bijis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti