4. studija

Cīņa ar žūpību: kāpēc trūkst atskurbtuvju?

4. studija

Ko nozīmē ar melnu maisu aptītās pieturvietas Ķengaragā?

Nežēlīga izklaide - pa daudzstāvu nama logu šaut uz cilvēkiem

Imantā māmiņa pastaigā ar zīdaini cieš no mazgadīga šāvēja

Rīgā, gaišā dienas laikā, pie Anniņmuižas bulvāra 56. nama kāda persona ar pneimatisko ieroci nomērķēja un izšāva jaunās māmiņas virzienā. Tas notika, kad viņa bija devusies pastaigā kopā ar vien trīs mēnešus veco zīdaini. Vēlāk izrādījās, ka šāvējs esot deviņus gadus vecs zēns, kura vecākiem par dēla rīcību draud policijas brīdinājums vai 140 eiro sods.

Gājēju un velosipēdistu celiņš gar šo namu vienmēr ir ļaužu pārpilns. Šeit desmitiem māmiņu ik dienas pastaigājas kopā ar mazuļiem. Jekaterina Mihaļeviča ikdienišķo pastaigu nekad neaizmirsīs – tās dienas notikumi joprojām dzīvo atmiņā. Viņa atceras ik katru niansi un priecājas, ka šāvējs netrāpīja mazulim.

"Izdzirdēju divus šāvienus. Kaut kas pārlidoja pāri ratiem. Un tad otro reizi es sajutu, ka tas ir trāpīts man te [sānos].

Nebija sāpes, bet vienkārši sajutu, ka kaut kas ir. Man mazliet tāds šoks bija, kad es paskatījos, man izrādījās, ka te ir caurums," stāstīja sieviete.

Sievieti  no miesas bojājumiem paglābis jakas materiāls. No garāmgājējiem neviens Jekaterinai neesot steidzies palīgā, viņa pārbijusies zvanījusi vīram, kurš ieteicis zvanīt policijai.

"Kad ieradās policija, viņi apskatīja manu jaku. Es norādīju uz logiem, no kuriem, es domāju, ka tika šauts. Viņi man teica atbraukt uz Daugavgrīvas iecirkni uzrakstīt iesniegumu. Man ir jautājums, kāpēc es nevarēju to izdarīt uzreiz?" jautāja sieviete.

Valsts policijas pārstāvis Nikolajs Mitroščenko skaidroja: "Man grūti atbildēt uz to jautājumu. Izbrauca patruļdienests. Sievietei tika izskaidrotas viņas tiesības griezties policijā. Fakts tika piefiksēts un administratīvā lietvedība tika uzsākta uzreiz."

Jekaterina, saprotot, ka policija ar lietas izskatīšanu pārāk nesteidzas, nolēma par bīstamo situāciju brīdināt citas māmiņas.

Viņa ievietoja notikušā aprakstu sociālajos tīklos.

Situāciju vēl dramatiskāku padara fakts, ka Anniņmuižas 56. nama pagalmā atrodas viens no Rīgā populārākajiem bērnu dārziem – "Annele".  Jekaterina gluži kā izmeklētāja apkopoja visu informāciju, kādu sniedza sociālo tīklu lietotāji.

Viņa saprata – šāvējs bijis tas pats zēns, kurš pēc ložu biruma viņas virzienā, izkāries pa logu un pajautājis – vai viņai neesot sāpējis? Pats gan neatzinies, ka būtu šāvis.

"Ļoti daudz cilvēku man raksta privāti, ka vieniem tur šāva balkonā, bija izsaukta policija, bet arī nekas nedarās. Tad viena sieviete rakstīja, ka ir kaimiņiene un ka viņa pati ir redzējusi, ka viņš ir šāvis uz suņiem, uz kaķiem. Tagad uz cilvēkiem šauj (..)," sprieda Jekaterina.

Iespējams, pateicoties ažiotāžai internetā, pēc trīs dienām policisti tomēr atbrauca pie Jekaterinas un pieņēma iesniegumu. Viņi arī noskaidroja – šāvējam ir tikai deviņi gadi.

Kāpēc šaušanas brīdī zēns nav bijis skolā, kur bijuši viņa vecāki un kā bērna rokās nonācis pneimatiskais ierocis? Tas pagaidām nav zināms.

"Šajā gadījumā tika uzsākta administratīvā lietvedība par iespējamu sīko huligānismu," sacīja Valsts policijas pārstāvis Mitroščenko. "Deviņgadīgu bērnu mēs nevaram sodīt, tur būs Administratīvais protokols vecākiem vai aizbildņiem. No brīdinājuma līdz 140 eiro naudas sods." Policija uzskata, ka iemesls zēna rīcībai ir nepietiekama kontrole no vecāku puses.

Tā kā zēns sava vecuma dēļ nevar atbildēt likuma priekšā, viņam šoreiz, visticamāk, paveiksies, tiekot cauri ar brāzienu no vecākiem. Kriminālatbildība iestātos, ja zēnam būtu 14 gadu. "Audzinoša rakstura līdzekļus mēs varam piemērot no 11 gadiem. (..) Sodīsim vecākus, izņemsim to ieroci."

Policijā neatzīst, ka šaudīšanās ar pneimatisko ieroci diemžēl jau kļuvusi par aktualitāti. Iespējams, tam par iemeslu ir likumsargu nespēja pierādīt, kurš tieši ir pacēlis ieroci pret cilvēku.  Februārī ziņots par situāciju Pētersalas ielas pieturā, kur lode, kas raidīta no pneimatiskā ieroča, ieurbās kādas personas jakā, nodarot arī miesas bojājumus. Lieta nav atrisināta, vainīgie nav noskaidroti. Policisti ierosinājuši kriminālprocesu un joprojām gaida ekspertīžu rezultātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti