Pēcpusdiena

Mobilais ganāmpulks ieradies arī Gaujas Nacionālā parka pļavās

Pēcpusdiena

Pētījums: Krievijas dezinformācija apdraud vārda brīvību Austrumu partnerības valstīs

Saeima vērtēs, vai augstskolu var vadīt rektors bez atbilstošām valsts valodas zināšanām

Deputāti spriedīs par latviešu valodas zināšanu prasību izņēmumiem divu augstskolu rektoriem

Saeima gatava skatīt grozījumus Rīgas Ekonomikas augstskola un Rīgas Juridiskā augstskola likumos, kas ļautu šo augstskolu rektoriem paredzēt izņēmumus prasībā par latviešu valodas zināšanām.

Priekšlikums paredz noteikt, ka divās vienīgajās Latvijas augstskolās, kur mācības notiek tikai angļu valodā, rektors varētu arī nepārvaldīt latviešu valodu, ja pilnvērtīgs viņa darbs tiktu nodrošināts ar tulka palīdzību.

Ieceri ierosināja “Vienotības” frakcija, un to varētu atbalstīt Zaļo un Zemnieku savienība. Taču jau iepriekš bija zināms, ka Nacionālās apvienības atbalsta šādiem likuma grozījumiem nebūs.  

Ar abiem likumprojektiem strādās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

KONTEKSTS:

Pirms pusotra gada Izglītības ministrija atteicās virzīt atkārtotai apstiprināšanai Rīgas Ekonomikas augstskolas rektoru Andersu Pālzovu. Šajā laikā gan augstskola nav virzījusi arī jaunu kandidātu, tādēļ faktiski Pālzovs vēl joprojām pilda rektora pienākumus.

Tāpat jauns vadītājs nav izvēlēts arī Rīgas Juridiskajā augstskolā, jo valodas dēļ par Rīgas Juridiskās augstskolas rektoru nevarēja kļūt augstskolas Satversme sapulces ievēlētais Mels Kenijs.  

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts pauda uzskatu, ka jāpārskata latviešu valodas zināšanas prasības augstskolu vadītājam.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) gan iepriekš pauda, ka augstskolas rektoram jāzina latviešu valoda, jo “latviešu valoda nav ķēķa valoda”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti