Depozīta sistēmā līdz šim nodoti vairāk nekā 38 000 depozīta iepakojumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopš depozīta sistēmas darbības sākuma 1. februārī iedzīvotāji depozīta punktos nodevuši 38 243 depozīta iepakojumu vienības, turklāt nodoto iepakojumu skaits katru nedēļu ir četrkāršojies, informēja uzņēmumā "Depozīta iepakojuma operators". Populārākie iepakojumu veidi, ko iedzīvotāji nodevuši depozīta sistēmā, ir PET pudeles un alumīnija skārdenes.

Visvairāk iepakojumu nodots Rīgā

No 1. līdz 22. februārim Latvijas iedzīvotāji depozīta punktos nodevuši kopumā 38 243 tukšos depozīta iepakojumus. Tie ir 43 dzērienu ražotāju 268 dažādu veidu produkti. Iepakojumi nodoti kopumā 698 dažādos automātiskajos depozīta punktos, kuros uzstādīti taromāti.

Lielākais nodoto iepakojumu apjoms reģistrēts Rīgā, kur iedzīvotāji nodevuši 19 306 iepakojuma vienības, bet zemākais nodoto iepakojumu skaits fiksēts Latgalē (10%) un Zemgalē (10%). Uzņēmumā lēš, ka tas varētu būt saistīts ar to, ka mazpilsētu un lauku veikalos depozīta produkti tiek piegādāti vēlāk. Dati apliecina, ka lielākā daļa atgriezto iepakojumu ir tie, kas arī pārdošanā nonākuši pirmie.

"Aktuālie dati apstiprina, ka depozīta sistēma ir ne vien uzsākusi savu darbību, bet arī uzņem apgriezienus ar katru dienu. Redzam, ka nodoto dzērienu iepakojumu skaits aug pakāpeniski – atbilstoši produktu ar Latvijas depozīta zīmi pieejamībai veikalos. Tāpat novērojam arī augošu iedzīvotāju interesi un vēlmi izmēģināt depozīta sistēmu, jo produktus ar depozīta zīmi veikalos izpērk ļoti ātri. Atgādinām, ka ar depozīta zīmi marķēto produktu apjoms pieaug katru nedēļu un līdz aprīļa beigām lielākā daļa depozīta iepakojumu veikalu plauktos būs ar depozīta zīmi," komentēja uzņēmuma "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Visbiežāk nodotas PET pudeles un skārdenes

Pirmo nedēļu laikā iedzīvotāji depozīta punktos visbiežāk nodevuši PET pudeles (39%), alumīnija skārdenes (11%) un universālās atkārtoti uzpildāmās (AU) stikla pudeles (9%). Populārākie produkti, kas tikuši nodoti depozīta sistēmā pirmajās trīs nedēļās, ir:

  • gāzētā un negāzētā dzeramā ūdens "Aset" 1,5L pudeles;
  • alus "Mežpils Tradicionālais" 0,5L pudeles;
  • alus "Holsten" 0,5L skārdenes;
  • alus "Miezītis stiprais" 1L pudeles;
  • alus "Grunberger" 0,5L skārdenes;
  • alus "Tuborg" 0,5L skārdenes;
  • alus "Cēsu Premium Original" iepakojumi;
  • aāzētā minerālūdens "Darida" 1,5L pudeles;
  • alus "Cortes Tequila" 0,33L pudeles.

Kopumā depozīta sistēmā nodoti 268 dažādu veidu produkti, lielāko apjomu sastādot dzeramajam ūdenim, alum un dažādiem bezalkoholiskajiem dzērieniem (limonādes, sulas).

KONTEKSTS:

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus, un tā sāka darboties 2022. gada februārī. Konkursā nolēma sistēma septiņu gadu periodā uzticēt SIA "Depozīta iepakojuma operators". Depozīta sistēmā var nodot tikai pudeles, kuras iegādātas no 1. februāra ar Latvijas depozīta sistēmas marķējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti