Labrīt

Sesto reizi notiks Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls

Labrīt

Dzejas dienas: ceļojums ar dzejniekiem, dzejas lasījumi peldbaseinā un dzejas diskotēka

Ilmārs Mežs: Jāiegulda ģimenēs, lai neturpinātos bērnu skaita samazināšanās

Demogrāfs Mežs: 2020.gada budžetā nav nopietnu iniciatīvu atbalstam ģimenēm ar bērniem

Pašlaik valdību veidojošās partijas, apspriežot nākamā gada budžetu, nav izteikušas nopietnas iniciatīvas, lai sniegtu lielāku atbalstu ģimenēm ar bērniem, intervijā Latvijas Radio pauda demogrāfs Ilmārs Mežs.

Viņš atgādināja, ka iedzīvotāju skaits Latvijā strauji samazinās un ir jāiegulda ģimenēs, lai šo tendenci apturētu.

Kādreiz Latvija bija gandrīz pēdējā vietā Eiropas Savienībā pēc atbalsta ģimenēm, tad aptuveni iepriekšējos piecos gados atbalsts ģimenēm tika palielināts, bet tagad “mēs atkal turpinām  grimt atpakaļ”, norādīja Mežs.

Šobrīd 2020. gada budžetā nemana nevienu nopietnu iniciatīvu, kas uzlabotu situāciju ģimenēm ar bērniem, tikmēr Igaunijā, kur atbalsts jau tā ir divreiz lielāks, plāno to palielināt ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem, norādīja Mežs.  

Viņš atzina, ka nauda visu neatrisinātu, bet atvieglotu ģimeņu situāciju, un cilvēki, kas gribētu bērnus, varētu arī to atļauties.  

Lai ieguldītu ģimenēs, nepieciešama politiskā griba, bet pēc Meža domām, pašlaik ir vērojama politiskā greizsirdība, nav nevienas vērā ņemamā iniciatīvas, un, ja nekas kardināli nemainīsies, mēs turpināsim grimt lejā.

Mežs atzina, ka ieguldījumiem atdeve sekos tikai pēc vienas paaudzes, un, iespējams, arī tāpēc politiķi šīm problēmām nepievēršas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti