Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Krievānu un Kristiānu Lancmani

Rīta Panorāma

Intervija ar Nauri Puntuli

Telefonintervija ar Juriju Perevoščikovu

Dažādas zarnu infekcijas slimības konstatētas 46 Siguldas iedzīvotājiem

Kopš 11. septembra dažādas zarnu infekcijas slimības konstatētas 46 Siguldas iedzīvotājiem, tostarp 39 bērniem un septiņiem pieaugušajiem, telefonintervijā Latvijas Radio teica Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Jurijs PerevoščikovsLauris Zvejnieks
Viņš klāstīja, ka 11. septembrī SPKC sāka monitoringu, kura laikā ģimenes ārsti un slimnīcas ziņo par katru gadījumu, kad Siguldas apkārtnē tiek konstatēta saslimšana ar zarnu infekcijas simptomiem. Tādējādi SPKC līdz šim saņēmis informāciju par 46 saslimšanas gadījumiem.

Kopš septembra pirmās nedēļas neviens jauns "E.coli" inficēšanās gadījums nav konstatēts - tas sākotnēji konstatēts pieciem bērniem un vienam pieaugušajam. "Nav jaunu gadījumu, neviens nav hospitalizēts," LTV raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Perevoščikovs.

Salmonella konstatēta deviņiem bērniem, kuri nāca no diviem bērnudārziem, bet ēdienu tiem gatavoja vienā iestādē, klāstīja Perevoščikovs. 

Viņš norādīja, ka pašlaik var secināt, ka saslimušos bērnus vieno vietas, kuras viņi apmeklēja, un ēdinātājs, kas viņiem nodrošināja pārtiku. 

KONTEKSTS:

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos, kur ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia". Saskaņā ar PVD jaunākajiem pārbaužu rezultātiem, SIA "Baltic Restaurants Latvia" nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs "Ieviņa" un "Saulīte", kā arī Siguldas 1. pamatskolā.

PVD konstatējis 'Staphylococcus aureus' jeb zeltainā stafilokoka klātbūtni no bērnudārzu "Ieviņa" un "Saulīte" pavāru rokām pēc to dezinficēšanas ņemtajos nomazgājumu paraugos. Savukārt divos nomazgājumu paraugos, kas ņemti no mazgāta un dezinficēta aprīkojuma virsmām bērnudārzā "Saulīte" un Siguldas 1. pamatskolā, konstatēta zarnu nūjiņu baktērijas klātbūtne.

PVD un SPKC turpina meklēt infekcijas izplatības cēloni. Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti