Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - situācija Daugavpils slimnīcā (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - situācija uz Polijas robežas

Šodienas jautājums - situācija Daugavpils slimnīcā

Daugavpils reģionālajā slimnīcā sagaida atkārtotu Covid-19 pacientu pieplūdumu drīz pēc «lokdauna»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā neilgi pēc “lokdauna” beigām sagaida atkārtotu Covid-19 pacientu pieplūdumu. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Atsaucoties uz valdībā pieņemtajiem lēmumiem par jaunajiem drošības pasākumiem vīrusa izplatības mazināšanai no 15. novembra, Semjonovs atzina, ka epidemioloģiskā situācija, visticamāk, pāris nedēļu laikā atkal pasliktināsies. Tomēr viņš uzsvēra, ka “lokdauna” laiks slimnīcai sniegs vismaz nedēļu “atelpas”.

“Pēdējās diennaktīs novērojam pozitīvu tendenci – Covid-19 pacientu skaits ir samazinājies un beidzot redzam “lokdauna” ietekmi. Situācija stabilizējas, bet šī atelpa būs īslaicīga kā pats “lokdauns”. (..)

Pēc nedēļas vai divām viss atgriezīsies vecajās sliedēs un atgriezīsimies pie tā pašu pacientu apjoma. Šo atelpas brīdi maksimāli izmantosim, lai sagatavotos.

Mēs saprotam, ka nebūs labāk kā pirms “lokdauna”, iespējams, būs pat vēl skarbāk,” sacīja slimnīcas vadītājs. 

Savukārt domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) raidījumā atklāja, ka Daugavpilī novērojams Covid-19 testēšanas kapacitātes trūkums un pašvaldība patlaban sadarbojas ar Veselības ministru, lai palielinātu testēšanas jaudu. 

“Atbalsts būtu nepieciešams attiecībā uz testēšanas jaudām. Šobrīd kavējas pacientu testēšana. Lai nodotu analīzes, pieraksts iespējams tikai pēc nedēļas, tāda ir gaidīšanas rinda. Šobrīd šis jautājums tiek risināts, lai jaudas palielinātu,” atzīmēja Elksniņš.

Semjonovs piebilda, ka novēlota testēšana nozīmē to, ka Covid-19 pacienti slimnīcā nonāk pārāk vēlu, piemēram, jau ar ielaistu plaušu pneimoniju.

Kopumā Daugavpils reģionālajā slimnīcā pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 70% darbinieku, pastāstīja Semjonovs.

Lai arī sākotnēji, līdz novembra sākumam, viņš prognozēja, ka maksimālā vakcinācijas aptvere slimnīcas personāla vidū varētu būt 60%, tad otrdien zināms, ka pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 70% slimnīcas darbinieku. Slimnīcas vadītājs pieļauj, ka tie varētu būt pat 76–77%.

Tāpat Semjonovs akcentēja, ka slimnīca “nevar atļauties atstādināt katru darbinieku” pašreizējos krīzes apstākļos, jo slimnīcas personāls esot pārslogots. 

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Valdība 9. novembrī, lēma par ar epidemioloģiskās drošības prasībām no 15. novembra – brīža, kad beigsies nepilnu mēnesi ilgušais tā sauktais "lokdauns". Valdība vienojās, ka iedzīvotāji ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pakalpojumus pēc 15. novembra varēs saņemt "zaļajā režīmā", bet personām bez Covid-19 sertifikāta jārēķinās ar to, ka viņiem būs pieejams vien pakalpojumu minimums.

Vienlaikus Latvija sasniedza augstāko mirstību ar diagnosticētu Covid-19 starp Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, apsteidzot Rumāniju un Bulgāriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti