Dienas ziņas

Aicina pārskatīt masku valkāšanu skolās

Dienas ziņas

Ar skolēnu e-karti pusdienas vairs nevarēs iegādāties

Daugavpils pansionātā vairāk nekā 160 saslimušo

Daugavpils pansionātā Covid-19 atklāj 168 klientiem un darbiniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Covid-19 uzliesmojums pēdējo dienu laikā konstatēts Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā. Pēc visu klientu un darbinieku testēšanas Covid-19 apstiprināts 168 centra klientiem un darbiniekiem. Vēl 22 personām tests jānodod atkārtoti.

Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas centra vadītāja Valentīna Ploņa tālruņa numurs ir izslēgts. Pirmdien, 14. decembrī, viņš Daugavpils pilsētas domē iesniedzis darba atlūgumu, nozīmējis vadītāja pienākuma izpildītāju un, pēc neoficiālās informācijas, paņēmis slimības lapu.

Daugavpils pilsētas dome veiks dienesta izmeklēšanu saistībā ar tik strauju Covid-19 izplatību iestādē. Lai gan tā sākusies jau pagājušā nedēļā, pašvaldība par to nav bijusi informēta.

“Tiks veikta dienesta izmeklēšana par to, kāpēc nonācām pie tik strauja uzliesmojuma, vai tur nav bijusi kādu personu nolaidība vai bezdarbība. Notikušas visas iespējamās konsultācijas ar SPKC un citiem speciālistiem. Visu atbalstu, kas ir nepieciešams speciālistiem, saņems,” sacīja Daugavpils pilsētas domes pirmais vicemērs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija).

Pozitīvs Covid-19 tests apstiprinājies 133 klientiem un 35 darbiniekiem.

Centra vadītāja pienākumu izpildītāja Gaļina Lipovska uzsvēra, ka šobrīd tiek veikti visi pasākumi, lai ierobežotu slimības vēl tālāku izplatību. Nodrošinājums ar aizsarglīdzekļiem esot pietiekams.

“Veselie klienti ar negatīvu Covid-19 testu tiek nodalīti no slimajiem. Slimie klienti ir izolēti. Saskaņā ar rīcības plānu ārkārtējās situācijas laikā, lai pēc iespējas ierobežotu slimības izplatību, ēdināšana ir organizēta istabās, nevis kopējās ēdināšanas telpās, kā tas bijis iepriekš,” pastāstīja Ļipovska.

Bažas rada iespējamais darbinieku trūkums iestādē, kā arī, saslimstot praktiski visiem ēdināšanas personāla darbiniekiem, Daugavpils pilsētas dome devusi atļauju izmantot ārpakalpojumu.

Savukārt aprūpētāju darbu, ja būs nepieciešams, uz nenoteiktu laiku varētu uzņemties Sarkanā Krusta brīvprātīgie.

“Sarkanajā Krustā ir brīvprātīgie ar profesionālu aprūpētāju izglītību, kurus mēs varam piedāvāt pansionātam uz laiku paņemt darbā,” pastāstīja Daugavpils domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Helēna Soldatjonoka.

Pašvaldībā apsvērta arī iespēja izsludināt vispārējo karantīnu iestādē, kas nozīmētu, ka neviens darbinieks to nedrīkstēs atstāt. Taču pagaidām šis lēmums ir atlikts. Apspriesta arī iespējamā sadarbība ar Daugavpils reģiona slimnīcu situācijas eskalācijas gadījumā.

KONTEKSTS:

Kopumā līdz decembra vidum Valsts sociālās aprūpes centros (VASC) Covid-19 konstatēts 11% klientu. Līdz nedēļas sākumam LM bija zināms par inficēšanās gadījumiem 13 VSAC filiālēs. Sasirguši ir 425 klienti jeb 11% no kopējā VSAC iemītnieku skaita, no tiem karantīnā VSAC atrodas 414 klienti, deviņas personas ir mirušas, bet pārējās atrodas stacionārajā ārstniecības iestādē. Lai izslēgtu tālāku infekcijas slimības pārneses risku, pašizolācijā atrodas vēl 1067 klienti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti