Valsts sociālās aprūpes centros Covid-19 konstatēts 11% klientu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) Covid-19 pašlaik konstatēts 11% klientu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Egita Dorožkina.

Līdz nedēļas sākumam LM bija zināms par inficēšanās gadījumiem 13 VSAC filiālēs. Sasirguši ir 425 klienti jeb 11% no kopējā VSAC iemītnieku skaita, no tiem karantīnā VSAC atrodas 414 klienti, deviņas personas ir mirušas, bet pārējās atrodas stacionārajā ārstniecības iestādē. Lai izslēgtu tālāku infekcijas slimības pārneses risku, pašizolācijā atrodas vēl 1067 klienti.

Tāpat karantīnā bija 119 darbinieki, bet 66 darbinieki kā kontaktpersonas atrodas pašizolācijā.

Aģentūra LETA ir jau vēstījusi, ka plaši Covid-19 uzliesmojumi ir fiksēti ne vien valsts, bet arī pašvaldību un privāti apsaimniekotajās sociālās aprūpes iestādēs.

Pašlaik ir sākta Veselības ministrijas (VM) iniciētā atkārtotā testēšana visās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, tai skaitā VSAC. Dorožkina skaidroja, ka daļa no konstatētajiem inficēšanās gadījumiem ar Covid-19 ir asimptomātiski, un atklāti tieši šīs testēšanas laikā.

Lai sekmētu VSAC klientu un darbinieku aizsardzību, LM vērsās ar priekšlikumu finansējuma pārdalei dezinfekcijas iekārtu iegādei, lai nodrošinātu to pieejamību visās VSAC filiālēs, kā arī papildu individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādei.

Vienlaikus, lai sekmētu pašvaldību atbalstu sociālo pakalpojumu sniedzējiem, LM oktobrī nosūtīja vēstuli pašvaldībām par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, aicinot pašvaldības sniegt atbalstu epidemioloģiskās drošības prasību nodrošināšanā visiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kuri darbojas pašvaldības administratīvajā teritorijā. Pašvaldības tika aicinātas sadarbībā ar to dibināto vai to teritorijā darbojošos sociālo pakalpojumu institūciju vadītājiem un speciālistiem sekot līdz Covid-19 rādītājiem un Slimību profilakses un kontroles centra, VM un LM informācijai, izpildot sniegtos ieteikumus un norādījumus, kā arī izvērtējot nepieciešamību pēc papildu pasākumiem epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai institūcijās.

Dorožkina skaidroja, ka saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra novērtējumu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs augsta Covid-19 saslimstība un mirstība novērota ilgstošās aprūpes iestādēs, kas rada nopietnas problēmas infekcijas profilaksei un kontrolei šādās iestādēs.

Tāpēc no valsts budžeta līdzekļiem iegādāto individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekciju līdzekļu sadale prioritāri organizēta tieši ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām, vadoties no klientu vietu skaita tajās. Kopumā ir izsniegti 646 000 aizsargmasku, 18 350 sejas ekrānu, 236 500 cimdu pāru, 131 600 respiratoru, 49 050 medicīniskie kombinezonu. Izdalīti arī 43 040 litri dezinfekcijas līdzekļu virsmām un 39 720 litri dezinfekcijas līdzekļu rokām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti