Dienas ziņas

«Necepies! »-aicina sauļoties prātīgi

Dienas ziņas

Priekuļos apseko selekcijas izmēģinājuma laukus

«Atelpas brīdis» pieejams Daugavpils novada ģimenēm

Daugavpils novadā piedāvā atelpu vecākiem, kam ir bērni ar invaliditāti

Projekta “Atelpas brīža” pakalpojums ir viens no pirmajiem, kuru Daugavpils novada pašvaldības sociālais dienests piedāvā saviem klientiem valsts psihiatriskās palīdzības sniegšanas reformas ietvaros. Tas paredz bērna ar invaliditāti īslaicīgu aprūpi un uzraudzību specializētajā iestādē, lai vecāki varētu veltīt laiku savām vajadzībām. Ģimenes var izmantot šo iespēju līdz 30 diennaktīm gadā. Daugavpils novadā to ir  izmantojušas pirmās piecas ģimenes.

“Ir iespēja no 4 līdz 18 gadiem bērniem ar funkcionāliem traucējumiem izmantot šo pakalpojumu, un tas būs projekta ietvaros; viņš varbūt nevērtēts, bet viņam jābūt īpašas kopšanas pabalstam,” par nosacījumiem saka Daugavpils novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Viens no cilvēkiem, kas izmantojis “Atelpas brīža” pakalpojumu, ir Inta Liepiņa. “Man bija atelpas brīdis no tik aktīva bērna, kāds ir manējais. Varēju izdarīt visus savus darbiņus mājās, arī vienkārši atpūsties, un tam bērnam arī iespēja aktīvi darboties ar citiem un attīstīties labāk citā sabiedrībā,” stāsta Liepiņa.

Par “Atelpas brīža” pakalpojuma vietu tika izvēlēta Dagdas novada Aleksandrovas internātskola. kur bērniem tika sniegta pilna aprūpe, ēdināšana, saturīga laika pavadīšana, kā arī psihologa un citu speciālistu pakalpojumi, tostarp medicīniska aprūpe. Pilnībā tika nodrošināta arī bērna nogādāšana uz aprūpes vietu un atpakaļ mājās. “Pateicoties tam, ka vecāki sniedza ļoti patiesu informāciju un parādīja, kā vajadzētu apieties ar viņu bērniem, mēs šīs rekomendācijas ļoti stingri ievērojam un tikām galā,” stāsta Aleksandrovas internātskolas direktore Anita Malinovska.

Daugavpils novada ģimeņu pieredze liecina par veiksmīgu “Atelpas brīža” pakalpojuma norisi Latgales reģionā. Interesi par to ir izteikušas ģimenes no Ilūkstes, Riebiņu un Ludzas novadu pašvaldībām, kuru bērni ieradīsies Aleksandrovas internātskolā jau augusta vidū.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti