Daugavpilī turpinās revīzijas: uz laiku atstādina «Saules skolas» direktori

Daugavpilī pieaug revīziju skaits pašvaldības iestādēs un kapitālsabiedrībās, ar līdzīgu progresiju aug arī uz pārbaužu laiku no amata atstādināto amatpersonu skaits. Šobrīd notiek revīzija Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā "Saules skola", un atkal kārtējā uz pārbaudes laiku atstādinātā amatpersona - skolas direktore, domes opozīcijas deputāte no Latgales partijas Inguna Kokina.

ĪSUMĀ:

 • “Saules skolā” apgūst vairākus miljonus vērtus projektus, šobrīd gan būvdarbi apstājušies.
 • Skolā notiek revīzija, no piektdienas atstādināta skolas direktore Kokina.
 • Kokina ir Daugavpils domes opozīcijas deputāte, bet atstādināšanu ar politiku nesaista.
 • Vicemērs skaidro: Domes vadībai ir jautājumi par skolas būvniecības projekta sadārdzinājumu.
 • Kokina plašus komentārus nesniedz, vien norāda - notiekošais būvprojektā ir domes atbildība.
 • Revīzijas rezultātus skolā plānots paziņot 8. aprīlī.

Iepriekš pēc pārbaudes Daugavpils Futbola skolā amatu zaudēja tās direktors Nauris Mackevičs, kamēr rit revīzija, uz laiku no amata atstādināts “Daugavpils ūdens” tehniskais direktors. Iemesli - konstatētie pārkāpumi.

Daugavpilī turpinās revīzijas: uz laiku atstādina «Saules skolas» direktoriSilvija Smagare

  “Saules skolas” direktore Kokina savu atstādināšanu nesaista ar politisko izrēķināšanos, bet domes vadība norāda uz teju miljonu sadārdzinājumu projektā, kuru īsteno “Saules skola” kā Profesionālās izglītības kompetenču centrs un kurā atklājušies būtiski pārkāpumi.  

  "Saules skola" šobrīd rit vērienīgi būvniecības darbi - skola apgūst vairākus miljonus vērtus projektus, kas vērsti gan uz vecas ēkas nojaukšanu, gan jaunas ēkas būvniecību skolas vajadzībām.

  Latvijas Radio novēroja, ka būvdarbi gan ir apstājušies.

  “Saules skolā” notiek revīzija, bet kopš piektdienas uz dienesta pārbaudes laiku ar Daugavpils mēra pirmā vietnieka Igora Prelatova ("Mūsu partija") rīkojumu no amata atstādināta Kokina.

  Kokina ir arī pašreizējās domes opozīcijas deputāte no Latgales partijas, tomēr pati šo rīkojumu ar politisko izrēķināšanos nesaista, lai gan opozīcijas deputāti iepriekš pilsētas mēram Andrejam Elksniņam (“Saskaņa”) pārmeta slēptu vēlmi atbrīvoties no politiskajiem konkurentiem.

  Dokumentācijas slēpšana ir tikai formālais atstādināšanas iemesls. Domes vadībai pārbaudes laikā radušies vairāki jautājumi par “Saules skolas” projekta realizācijas laikā notikušo sadārdzinājumu teju miljons eiro apjomā un pārkāpumiem projekta realizācijā, skaidroja Igors Prelatovs.

  Iepirkumu laikā projekta tehniskās specifikācijas sagatavoja pati Inguna Kokina.

  Tas arī ir galvenais, kas šobrīd met ēnu uz Ingunu Kokinu, bet pati uz pārbaudes laiku no amata atstādinātā skolas direktore īpašus komentārus par šo jautājumu nesniedz. Viņa uzskata, ka notiekošais būvprojektā ir pašvaldības atbildība.

  Domes Pilsētsaimniecības komitejas vadītājs Valērijs Kononovs neizslēdz, ka skolas gadījums pieder pie sistēmas, kurā būvprojekti sadārdzinās. Viņš arī norādīja uz citiem pārkāpumiem šī projekta realizācijā.

  Izskan bažas, ka šādu krāpniecisku darbību ar Eiropas finansējumu rezultātā pilsēta var pazaudēt aptuveni divus miljonus eiro, kas nepieciešami, lai īstenotu Profesionālās izglītības kompetences centra „Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola”” projektu, taču mēra vietnieks Igors Prelatovs pārliecināts, kompetences centrs nav apdraudēts.

  Pārbaude ''Saules skolā'' turpinās, Inguna Kokina no amata atstādināta līdz 8. aprīlim, kad plānots paziņot revīzijas rezultātus.  

   KONTEKSTS:

  Pēc Andreja Elksniņa (“Saskaņa”) atkārtotas kļūšanas par Daugavpils mēru opozīcija satraucās par briestošo kadru mainību un apgalvoja, ka pat ir izveidots saraksts ar 30 atlaižamo domes un pašvaldības uzņēmumu darbinieku uzvārdiem. “Saskaņas” pārstāvji to sauc par muļķībām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti