Pēc mēra nomaiņas Daugavpilī bažas par atlaišanām domē; «Saskaņa» noliedz «tīrīšanas» plānus

Pēc Andreja Elksniņa (“Saskaņa”) atkārtotas kļūšanas par Daugavpils mēru opozīcija satraucas par briestošo kadru mainību un apgalvo, ka pat ir izveidots saraksts ar 30 atlaižamo domes un pašvaldības uzņēmumu darbinieku uzvārdiem. “Saskaņas” pārstāvji to sauc par muļķībām.

ĪSUMĀ:

 • Daugavpils opozīcija: Ir saraksts ar 30 vai 32 atlaižamo darbinieku vārdiem.
 • “Saskaņas” partijas deputāts: Runas par masveida atlaišanu ir muļķības.
 • Taču jaunā vadība pārbaudīs iespējamu atsevišķu “ierēdņu bezatbildīgu rīcību”.
 • Domes personāla daļa: neviens nav atlaists.
 • Domes Jaunatnes lietu nodaļas vadītāja: Viss iet uz atlaišanu.
 • Elksniņš: Bez iemesla neviens darbinieks atlaists netiks.

Līdz ar pilsētas mēra maiņu mainās arī domes priekšsēdētāja vietnieki un dažādu komiteju vadītāji, tā jau ir ierasta prakse Daugavpilī, atzina Helēna Soldatjonoka no Latgales partijas, kura līdz ar Elksniņa nākšanu pie varas zaudēja domes Sociālo lietu komitejas vadītājas amatu.

Pēc mēra nomaiņas Daugavpilī bažas par atlaišanām domē; «Saskaņa» noliedz «tīrīšanas» plānusSilvija Smagare

  “Katra valdības maiņa, neskatoties uz personībām, diemžēl nes sev līdzi arī kadru maiņu. Mans amats ir politisks amats, un ir skaidrs, kāpēc maina, un, ja neesam koalīcijā, tad skaidrs, ka arī mans darbs nav vajadzīgs. Bet par iestāžu vadītājiem un speciālistiem ir žēl, ka neatkarīgo no tā, kā viņš strādā, var tik nomainīts, tāda prakse pilsētā pastāv, tā ir bijis diezgan bieži,” atzina Soldatjonoka.

  Jau iepriekšējā “Saskaņas” vadības laikā Daugavpils dome piedzīvoja kadru maiņu, un šīs tendences sāk iezīmēties arī šobrīd, pamats satraukumam ir - tā Latvijas Radio atzina Aivars Broks no Latgales partijas, kura rīcībā bija nonācis saraksts ar vairākiem desmitiem Daugavpils domes darbinieku uzvārdiem, kurus plāno atlaist jaunā domes vadība.

  “Tas nav satraukums, un tas ir fakts, ka ir sastādīts saraksts ar 30 vai 32 cilvēku vārdiem, kurus vajag atbrīvot no darba,” sacīja Broks.

  “Es pats šo sarakstu redzēju, un par to biju dzirdējis vēl no trim dažādu partiju cilvēkiem. Nekas jauns tas nav, un tas jau bija pirmajā Elksniņa uznāciena laikā. Kad bija vārdi - šim neticu, tam neticu, un šo vajag atlaist, sākās ar pašvaldības policijas vadītāju, šobrīd notiks tas pats, un jau notiek,” klāstīja Broks.

  Par muļķībām par masveida atlaišanu un jebkādu sarakstu esamību domes opozīcijas deputātu bažas nosauc “Saskaņas” partijas deputāts Valērijs Kononovs.

  “Jebkurā gadījumā mēs skatāmies uz darbu, kas ir paveikts un kurš jāpaveic, un galvenais kritērijs būs cilvēka profesionalitāte un tikai. Un nekādu sarakstu, to pat grūti komentēt,” sacīja Kononovs. “Taču atsevišķos gadījumos ir konstatēta iespējama ierēdņu bezatbildīga rīcība. Tas būs jāpārbauda. Mainīsies vadības stils un prasības pret darbiniekiem, taču nekādu izrēķināšanos un masveida atlaišanas nebūs,” viņš piebilda.

  Arī domes personāla speciāliste Anna Kokina uzsver, nekādu izmaiņu kadru sastāvā nav.

  “Mums neviens nav atlaists vai atbrīvots, uz šo dienu mums ir viens cilvēks, kurš aizgāja pensijā, un viena māmiņa nav atgriezusies no bērna kopšanas atvaļinājumu, jo mainījusi savu dzīvesvietu uz Rīgu,” stāstīja Kokina.

  Tomēr bažas tas nemazina, pa to pārliecināts bijušais domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis.

  “Visas tās darbības tiek organizētas, lai atbrīvotos no nevēlamiem cilvēkiem pēc politiskās orientācijas. Un tas ir rupjš cilvēktiesību un Eiropas konvenciju pārkāpums. Mēs jūtam, ka tāda tendence ir un ka, iespējams, kāds no augšas ir devis komandu atbrīvoties no nevēlamiem cilvēkiem, un mērķtiecīgi tiek risināts jautājums par to atlaišanu. Dotajā brīdi tiek mērķtiecīgi risināts jautājums par dažādu struktūrvienību likteni, tas skar jaunatnes departamentu, skolas, sporta skolu,” sacīja Dukšinskis.

  Jaunatnes lietu nodaļas vadītāja Gunita Vanaga ir viena no tām, kura varētu zaudēt savu amatu.

  “Es pirmdien un otrdien biju uz pārrunām pie pilsētas mēra, atklāti draudi rakstīt atlūgumu vēl nav izskanējuši, taču uz to iet,” apgalvoja Vanaga.

  Ceturtdien amatu zaudēja pilsētas Futbola skolas direktors Nauris Mackevičs.

  Elksniņš pauž pārliecību, bez iemesla neviens darbinieks atlaists netiks.

  “Nekādas darbinieku atlaišanas globālā mērogā netiek plānotas. Tikmēr atsevišķu amatpersonu darbs tiek vērtēts katru dienu un, ja ir pieļautas kļūdas un likumpārkāpumi, tad to domes deputāti un domes vadība arī vērtēs un pieņems atbilstošus lēmumus, kā to nosaka vai nu darba tiesiskās likuma normas, vai komerclikuma normas, piemēram, pašvaldības kapitālsabiedrībās,” sacīja Elksniņš.

  “Viena otra šāda štata vienība ir mākslīgi uzaudzēta, ir skaidrs, un tas ir jārisina, bet pagaidām neviens cilvēks nav atlaists,” pauda Elksniņš.

  Kā attīstīsies situācija Latvijas otrajā lielākajā pašvaldībā, rādīs laiks, un, iespējams, Daugavpilij vēl būs jāpiedzīvo ne viens vien pārmaiņu un neskaidrību periods, prognozēja deputāts Aivars Broks.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti