Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atvadās no Jāņa Stradiņa

Specializētajās darbnīcās veido rotaļlietas

Daugavpilī specializētajās darbnīcās veido rotaļlietas

Daugavpilī jau vairāk nekā pusotru gadu darbojas specializētās darbnīcas. Tas ir viens no veidiem, kā deinstitucionalizācijas projekta gaitā cilvēki ar īpašām vajadzībām socializējas, apgūstot jaunas prasmes un savstarpējo komunikāciju. Pašlaik, tuvojoties svētku laikam, darbnīcu apmeklētāji veido mīkstās rotaļlietas, ko turpmāk pārdos labdarības tirdziņā. 

Specializētās darbnīcas – tā ir sava veida ģimene, draugu kopa – teic Daugavpils pilsētas Sociālā dienesta darbinieki, kas jau gandrīz divu gadu garumā strādā ar tiem cilvēkiem, kam ikdienā visvairāk nepieciešams apkārtējo atbalsts un rūpes. Specializētās darbnīcas darbojas deinstitucionalizācijas projekta gaitā, lai veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām veselības stāvokļa un pašsajūtas uzlabošanos, parādītu sabiedrībai, ka arī šie cilvēki ir strādāt varoši.

"Viņiem agrāk bija pavisam cits dzīvesveids. Šeit viņi kā ģimene, viņiem patīk šeit atnākt. Citi nāk, viņiem jābūt šeit no 8.00, citreiz jau pusastoņos gaida, nevar sagaidīt," stāsta specializēto darbnīcu vadītājs Aleksandrs Kručinins.

"Ir ģimenes sajūta, kur viņi var atnākt, jebkuras problēmas izrunāt. Sākumā viņi bija ļoti kautrīgi.  Ja ieklausās cilvēkā, ja viņu uztver kā līdzvērtīgu, var saprast, ko viņš runā, ko viņš grib ar žestiem, ar savu valodu," skaidro sociālā darbiniece Ligita Ļaļina.

Specializētās darbnīcas apmeklē aptuveni 20 daugavpilieši. Uzrunātie iedzīvotāji uzsver, ka pēc kopā pavadīta laika un mācībām būt patstāvīgiem ārpus institūcijām, jūtas krietni labāk un viņi ļoti vēlētos sabiedrības acīs būt kā savējie.

"Man ir svarīgi, lai cilvēki nāktu šurp, lai cilvēki būtu labi un mīlētu mūs visus, kas ir invalīdi kopš bērnības," uzsver specializēto darbnīcu apmeklētāja Anžela Gabrane.

Šobrīd specializētajās darbnīcās apmeklētāji kopā veido mīkstās rotaļlietas, ko jau nākamnedēļ iecerēts pārdot labdarības tirdziņā. Katram ir savs darbs, kas padodas viskvalitatīvāk: kas šuj, kas tamborē, cits ada vai veido sagataves.

"Ir pūcītes, ir dažādās sagataves, adatu spilventiņi, piespraudes, un katrs ir atradis to savu nišu, ko viņš var darīt," atklāj Ļaļina.

"Es šuju paliktņus un piepildu peļu rotaļlietas," saka specializēto darbnīcu apmeklētājs Andrejs Fjodorovs, atzīstot, ka projekta laikā ir daudz iemācījies.

Labdarības tirdziņš ar pašu šūtajām rotaļlietām darbosies līdz 20. decembrim. Specializēto darbnīcu vadītāji un rokdarbnieki iegūtos līdzekļus pēc tam cer ieguldīt jaunos darba rīkos un materiālos, lai arī turpmāk varētu apgūt arvien jaunas prasmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti