Ārpus Rīgas

Lāči rada nopietnus zaudējumus biteniekiem Latvijā; dravnieki skeptiski par kompensācijām

Ārpus Rīgas

«Latvijas piens» kāpina pārstrādes apjomus; daļa zemnieku uz ražotni raugās piesardzīgi

Daugavpilī paplašinās maģistrālo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu

Daugavpilī paplašinās maģistrālo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu

Patlaban sākti projektēšanas darbi, lai nākamgad sāktu Daugavpilī paplašināt maģistrālo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūvi. Tā būs Kohēzijas fonda projekta kārta, kas paredz divu dīķeru  izbūvi zem Daugavas un pie „Daugavpils ūdens” maģistrālajiem tīkliem pieslēgt  vienu no pilsētas visvairāk apdzīvotajiem privātmāju mikrorajoniem – Judovku.

Eiropas Kohēzijas fonda atbalsts Daugavpils ūdenssaimniecībā sākts 2011.gadā, un šajā laikā astoņos pilsētas mikrorajonos ierīkoti gandrīz 100 kilometru cauruļvadi, tostarp ielas tīkli, maģistrālie ūdensvadi, kanalizācijas spiedvadi, kolektori un  dīķeri. Pašlaik sākti projektēšanas darbi jau projekta ceturtajai kārtai.

“Tas būtu viens mikrorajons ar pilnīgi jaunu infrastruktūru. Un iecilpotu kopējā pilsētas ūdeņu un kanalizācijas sistēmā. Plus vēl divi dīķeri zem Daugavas upes – viens ūdenim, otrs kanalizācijai,”  stāsta  „Daugavpils ūdens” vadītājs Ģirts Kolendo.

Abu dīķeru garums būs vairāk nekā divi kilometri, no kuriem 1,4 kilometri būs  pāri Daugavas upei. Savukārt Judovkas  rajons iegūs gandrīz desmit kilometrus garus ielas ūdensvada cauruļvadus un aptuveni deviņus kilometrus garus ielas sadzīves kanalizācijas cauruļvadus.

Tas ir uz ekoloģiju un vidi, kā arī pašu iedzīvotāju maciņiem vērsts projekts. “Tādos rajonos kā Grīva, Jaunbūve daudz kur ir sausās tualetes, kas piesārņo vidi. Attiecīgi jāatrod iedzīvotājiem iespējas pieslēgties pie centralizētās kanalizācijas, lai vēlāk nebūtu problēmu. Jo ar laiku var rasties tādas problēmas, ka piesārņotājam jāmaksā, un tās varētu būt diezgan lielas naudas, jo tas saistīts ar ekoloģiju,” skaidro Daugavpils komunālās saimniecības vadītājs Aivars Pudāns.

Ūdens saimniecības sakārtošana ir viena no Daugavpils prioritātēm, uzsver arī domes izpilddirektore Inga Goldberga. Viens no svarīgākajiem jautājumiem – pašu namsaimniecību pieslēgums pie jaunajiem centralizētajiem maģistrālajiem vadiem.

Reālos darbus pie jauno maģistrālo tīklu izbūves un dīķeru ierīkošanas varētu sākt nākamgad, apgūstot Kohēzijas fonda līdzekļus. “Paredzētā summa, kad tā tika prasīta, bija nepilni pieci miljoni [eiro]. Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 1,8 miljoni eiro. Lielie darbi varētu sākties nākamā gada sākumā, jo šobrīd notiek projektēšana,” stāsta Kolendo.

Jaunais maģistrālais tīkls ļaus pie centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pieslēgties vairāk nekā 1000 Judovkas mikrorajona iedzīvotājiem. Pašvaldība finansē 50% šo pieslēgumu nodrošināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti