Sestdienas vakarā daugavpiliete Darja Mikucka sociālajos tīklos pamanīja ierakstu ar saucienu pēc palīdzības – pazudis četrus gadus vecs puisēns Tomass. Savu dēlēnu atstājusi tēva uzraudzībā, viņa ar draudzeni devusies meklējumos un pēc kāda laika tie rezultējušies – puisēns atsaucies.
"Vēlreiz pasaucu: "Tomass! Tomass!" Pamanīju, ka lūka bija atvērta, tā drusciņ. Pieskrēju, pacēlu augšā – viņš bija tur. Neraudāja, smaidīja, ka ir atrasts," stāstīja daugavpiliete Darja Mikucka.
Darja vērtēja, ka bijusi lielākā izbīlī nekā zēns. Arī Daugavpils slimnīcā, kur vēlāk izmeklēts Tomasa veselības stāvoklis, dzīvībai bīstami miesas bojājumi nav konstatēti.
Ģimene neesot bijusi vietējie un devušies prom.
"Šobrīd neviena persona nav vērsusies ar iesniegumu policijā. Bet mēs veicām pārrunas ar vecākiem par bērnu aprūpes pienākumu pildīšanu," stāstīja Valsts policijas pārstāve Lāsma Kursīte.
Lietvedību, vērtējot bojātās infrastruktūras īpašnieku, atbildību, Valsts policija uzsāks, ja tiks saņemts iesniegums.
"Lūkas īpašnieki, "Daugavpils ūdens" stāstīja, ka brīvdienās vieta norobežota, bet pirmdien uzlikts jauns, drošs vāks.
Vienlaikus Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrībā piekrita tam, ko notikuma vietā konstatēja arī Valsts policija – negadījums noticis tāpēc, ka lūkas stiprinājumi jeb fiksatori ir bojāti.
Kanalizācijas infrastruktūras pārbaude pēdējo reizi veikta janvārī. Toreiz bojājumi nebija pamanīti. Uzņēmumā uzsākta dienesta pārbaude.
"Tie tīkli ir izbūvēti diezgan sen. Tur ir kanalizācijas keramika, tieši tā aka izbūvēta no ķieģeļiem. Un vāks diezgan tādā... stāvoklī," stāstīja pašvaldības SIA "Daugavpils ūdens" valdes locekle Jeļena Lapinska, pieļaujot, ka infrastruktūra būvēta pirms 50 gadiem.
Uzņēmumā norādīja, ka kanalizācijas modernizācijas darbiem trūkst finansējuma, un vērtēja, ka šādas investīcijas pašvaldības infrastruktūrā būtu jāpalīdz segt valstij. Pēc negadījuma "Daugavpils ūdens" un Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde uzrunājusi pilsētniekus ziņot par bojātām akām. Lapinska stāstīja, ka pirmajās divās dienās saņemti 10 sūdzību zvani. Tiesa, "Daugavpils ūdens" pārraudzībā atrodas 26 000 aku.