Dienas ziņas

Valdības vadītājs tiekas ar LPS

Dienas ziņas

A. Matīss atkāpjas no amata

Piesaistīs speciālistus Liepājas reģionālajai slimnīcai

Daļa RSU topošo ārstu mācīsies Liepājas slimnīcā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai Liepājas reģionālajā slimnīcā novērstu dažādu speciālistu trūkumu, otrdien iestādes vadība parakstīja sadarbības līgumu ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Liepājas Universitāti un Liepājas pašvaldību. Paredzēts, ka šoruden slimnīcā praktiskās apmācības sāks ne tikai ārsti - rezidenti, bet arī vairāki Stradiņa universitātes vecāko kursu studenti, savukārt Liepājā jau strādājošajiem mediķiem paredzēts nodrošināt tālākizglītības iespējas.

Mediķu pašlaik trūkst visās valsts slimnīcās, un Liepājas reģionālā slimnīca nav izņēmums. Liepājas pašvaldība problēmu mēģinājusi risināt, piedāvājot topošajiem ārstiem stipendijas un dzīvokļus pilsētā, tādā veidā uz Liepāju pēdējos gados atvilinot aptuveni 40 speciālistu. Otrdien noslēgtais sadarbības līgums, pēc pašvaldības un slimnīcas vadības domām, problēmas risināšanā sniegs lielāku un stabilāku ieguldījumu. 

“Mums ir svarīgi, ka rezidentūru iziet Liepājā, jo tā mums ir lielākas cerības, ka ķirurgi un citi speciālisti paliek strādāt Liepājas reģionālajā slimnīcā,” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Paredzēts, ka slimnīcas vienā stāvā iekārtos mācību klases, un jau rudenī tajās sāks mācīties ne tikai rezidenti, bet arī 10 - 12 Rīgas Stradiņa universitātes 6. kursa studenti, apgūstot ķirurģiju un kardioloģiju. Viņus apmācīs vietējie ārsti, kuri par to saņems papildu atalgojumu no RSU. Tās vadība ir pārliecināta par studentu interesi mācīties Liepājā.

“Reģionālajās slimnīcās mēs varam piedāvāt daudz vairāk iespējas praktiski darīt, apgūt praktiskas iemaņas.

Liepājas medicīna zināma visā Latvijā, par tās kvalitāti nešaubās. Mēs te iegūsim studentiem visaugstāko izglītības līmeni, kāds vien Latvijā iespējams,” teica RSU rektors Aigars Pētersons.

“Pluss, ka mācīsies ne tikai studenti, bet būs arī esošā personāla tālāka izglītība, ko varēs veikt uz vietas, tas ir būtiski, lai noturētu līmeni, kāds mums tagad ir,” piebilda Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Mācību klases slimnīca veidos par saviem līdzekļiem, taču sadarbības partneri paredz, ka nāksies investēt visām iesaistītajām pusēm. Piemēram, līdz rudenim Liepājā jāatrisina medicīnas studentu dzīvesvietu jautājums. Savukārt RSU, kurai Liepājā jau darbojas filiāle – Medicīnas māsu koledža, vēlas dot ieguldījumu pētniecības un tālmācības jomā, kā arī kopā ar Liepājas Universitāti sadarboties logopēdu apmācības programmas izstrādē.

“Visas investīcijas, ticiet man, jau tuvāko gadu laikā dos praktisku rezultātu,” uzsvēra RSU rektors Pētersons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti