Sadaļas Sadaļas

Daļa Gaiļezera slimnīcas pacientu rehabilitāciju varēs turpināt Siguldas slimnīcā

Daļai Gaiļezera slimnīcas pacientu būs iespēja turpināt atveseļošanos Siguldas slimnīcā, kur atjaunota 3. nodaļa un top rehabilitācijas programmas pilotprojekts, informēja Siguldas novada pašvaldība.

Siguldas slimnīcā noslēgušies 3. nodaļas atjaunošanas darbi, izbūvējot jaunas un mūsdienīgas telpas, kas piemērotas pacientiem ar kustību traucējumiem un kurās ir jaunākajām tendencēm atbilstošs aprīkojums. Līdz ar telpu atjaunošanu Siguldas slimnīca sadarbībā ar Gaiļezera slimnīcu kopīgi izstrādājusi rehabilitācijas programmas pilotprojektu, piesaistot arī Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes katedras vadošos un jaunos speciālistus.

Sākotnēji paredzēts, ka rehabilitācijas programmā būs iespēja piedalīties 15 pacientiem, kuri no Gaiļezera slimnīcas tiks pārvietoti uz Siguldas slimnīcu turpmākai rehabilitācijai no 1. jūlija. Atveseļošanās izmaksas tiks kompensētas pilnā apmērā no valsts budžeta.

Lai pilotprojektu varētu veiksmīgāk ieviest, norisinās gan Siguldas slimnīcas, gan Gaiļezera slimnīcas speciālistu kopīgas rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēju komandas sanāksmes, līdz ar to speciālistiem ir iespēja savlaicīgi iepazīt pacientus un tādējādi izvērtēt turpmākās katram indivīdam plānotās rehabilitācijas metodes. Speciālistu sadarbības rezultātā pirmo reizi Latvijā pacientiem paredzēts nodrošināt arī telerehabilitācijas multiprofesionālas komandas pakalpojumus.

Līdztekus notiekot konsultācijas un sanāksmes arī ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas un Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes katedras vadībām.

Atjaunotās 3. nodaļas palātas ir aprīkotas ar 25 jaunām, paaugstinātas funkcionalitātes, uz riteņiem pārvietojamām pacientu gultām un paaugstinātas kvalitātes pacientu skapīšiem, kuri ir ērti izmantojami arī gulošiem slimniekiem. Palātās un sanitārajos mezglos ir izbūvētas bīdāmās durvis, kas atvieglo pacientu pārvietošanos sēdratos. Vairākas palātas aprīkotas ar speciālām dušām un labierīcībām cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Visās palātās ir izveidota centralizēta skābekļa padeve – ir iespēja pieslēgt skābekļa masku, elpināšanas aparātu, lai jebkurā nepieciešamības gadījumā pacientam varētu sniegt palīdzību, nepārvedot uz citu telpu. Tāpat nodaļa aprīkota ar četriem pārvietojamiem pacientu dzīvībai svarīgo rādītāju monitoriem, ar kuriem iespējams sekot līdzi elpošanai, sirdsdarbībai, asinsspiediena, kā arī skābekļa piesātinājuma rādītājiem.

Gaitenī gar sienas malām izvietoti rokturi, lai pacienti ar kustību traucējumiem varētu drošāk pārvietoties. Papildus tam nodaļa aprīkota ar ārējām, elektriski regulējamām žalūzijām saules pusē, kā arī rekonstruēta ventilācijas sistēma, uzstādot īpašus filtrus ar ozonizāciju un bipolāro jonizāciju, tādējādi kavējot vīrusu, baktēriju un slimību attīstību.

Remontdarbi norisinājās ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta atbalstu. Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 770 tūkstoši eiro, no kuriem Siguldas novada pašvaldība šajā projektā investējusi vairāk nekā 46 tūkstošus eiro. Piedevām Siguldas slimnīca 3. nodaļas papildu aprīkojumā, tostarp ārstu istabas, virtuves un ēdamzāles aprīkojuma iekārtošanā, izlietojusi turpat 20 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt