Covid-19 pacientus ārstēs tikai piecās slimnīcās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No trešdienas, 14. jūlija, Covid-19 pacientus ārstēs tikai piecās lielākajās slimnīcās, nolemts Valsts operatīvās medicīnas komisijas sēdē.

Veselības ministrijā informēja – paredzēts, ka Covid-19 pacientus, kuriem nepieciešama ārstēšana slimnīcā, nogādās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Savukārt dzemdētājas, kurām ir konstatēta Covid-19 infekcija, stacionēs reģionālajās slimnīcās, Rīgas Dzemdību namā vai Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Vienlaikus ir noteikts, ka reģionālajās slimnīcās saglabāsies tā dēvētās tranzīta nodaļas vai gultas, kā arī paredzēts, ka, pieaugot Covid-19 pacientu skaitam, Covid-19 nodaļas slimnīcās tiks atjaunotas divu dienu laikā.

Varēs labāk ārstēt ielaistās slimības

Veselības ministrijā (VM) skaidroja, ka izmaiņas ļaus slimnīcām pārprofilēt gultas, lai nodrošinātu šobrīd pieaugušo citu ārstniecības profilu pacientu ārstēšanu.

Straujais pacientu skaita pieaugums skaidrojams ar Covid-19 pandēmijas ietekmē atliktajiem plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem.

Lai mazinātu gultu noslodzi augstāka līmeņa ārstniecības iestādēs, nepieciešams no augstāka līmeņa ārstniecības iestādēm pārvest tos pacientus, kuru veselības stāvoklis ir stabils, taču nepieciešama terapijas pabeigšana, uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādēm.

Pēc ārkārtas medicīniskās situācijas atcelšanas pacientu pārvešanu no augstāka līmeņa ārstniecības iestādēm uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādēm slimnīcas veic patstāvīgi, izmantojot savu transportu vai piesaistot ārpakalpojumu, skaidroja VM.

KONTEKSTS:

Samazinoties Covid-19 izplatībai valstī, 1. jūlijā tika atcelts ārkārtējais stāvoklis medicīnā, ko vīrusa radītās pārslodzes veselības aprūpē dēļ izsludināja 2020. gada 10. decembrī.

Līdz šim Covid-19 pacientu ārstēšana notika trijās universitātes slimnīcās Rīgā un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti