Covid-19 dēļ TM piedāvā Ekonomisko lietu tiesas darba uzsākšanu atlikt līdz martam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu atlase Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ var kavēties, tāpēc Tieslietu ministrija piedāvās atlikt tiesas darba uzsākšanu no janvāra uz martu, attālinātajā preses konferencē pirmdien, 23. novembrī, informēja Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

Ministrs atgādināja, ka likumā tiesas darbības uzsākšanas termiņš – 2021. gada janvāris – bija iestrādāts jau pagājušā gada nogalē, kad vēl pasaulē nebija Covid-19  pandēmijas un neviens nezināja, kā tā ietekmē mūsu dzīvi.

Tagad tiesnešu amatu kandidātu atlase ir nonākusi līdz punktam, kad ir nepieciešamas klātienes tikšanās ar pretendentiem, bet šobrīd ārkārtējās situācijas laikā nevar riskēt ar pretendentu un atlases komisijas pārstāvju veselību, tāpēc tikšanās jāorganizē, ievērojot visus ierobežojumus, un atlases process var ievilkties, atzina Bordāns.

Viņš uzsvēra, ka šajā procesā svarīgākais ir kvalitāte, nevis ātrums, tāpēc viņš otrdien, 24. novembrī, piedāvās valdībai noteikt, ka šī tiesa sāks strādāt martā, attiecīgi grozot likumu.

KONTEKSTS:

Specializētas tiesas izveide ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvās partija) iecere, ko valdība atbalstīja 2019. gada novembra sākumā. Ministra ieskatā šādas tiesas izveide uzlabotu sarežģītu lietu izskatīšanas kvalitāti un ātrumu.

Iepriekš iecerēts, ka tiesa varētu sākt strādāt 2021. gada 1. janvārī. Ekonomisko lietu tiesā paredzētas 10 tiesneša amata vietas. 

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs jau iepirekš azina, ka Ekonomisko lietu tiesa, visticamāk, vēl nesāks darbu noteiktajā laikā – ar  2021. gada sākumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti