Pusdiena

Irānā par vietām parlamentā sacenšas pieci tūkstoši kandidātu

Pusdiena

Pusdiena 26.02.2016

CVK vērtēs Cēsu rajona tiesas spriedumu krimināllietā par balsu pirkšanu

Cimdars: Jāpārskata kārtība, kā vērtē Saeimas mandātu pārdalīšanu uz tiesas sprieduma pamata

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzskata, ka tagadējā rezultātu pārskatīšanas kārtība būtu jāmaina, lai komisijai nebūtu jāvērtē katrs atsevišķais balsu pirkšanas spriedums, ja tie nemaina mandātu sadalījumu.

Cēsu rajona tiesas spriedums par balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās par labu partijas „Vienotība” deputāta kandidātam Dzintaram Zaķim neietekmē mandātu sadalījumu, piektdien pēc sprieduma izvērtēšanas paziņoja Centrālā vēlēšanu komisija. Kopā trīs iztiesātajās lietās konstatētas 57 uzpirktas balsis par labu Zaķim.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas aprēķiniem, ja esošajos kriminālprocesos par balsu uzpirkšanu tiesa konstatēs vēl vismaz 21 uzpirktu balsi par labu kādam “Vienotības” deputātam Latgales vēlēšanu apgabalā, “Vienotība” zaudētu vienu mandātu, un to iegūtu “Saskaņa”.

Cimdars uzskata, ka rezultātu pārskatīšanas kārtība būtu jāmaina.

“Varbūt vajag citu institūciju, kas to dara. Varbūt, ka ir jāparedz, ka tiesai, izskatot lietu, ir jāpieņem lēmums, vai ir ietekmējis vai nav ietekmējis šo vēlēšanu rezultātu,” pauda Cimdars.  

“Lai tad tiesa arī līdz galam noved šo lietu, nevis Centrālā vēlēšanu komisija pēc tam vēl vērtē tiesas spriedumu pēc kaut kādiem kritērijiem. Pie tam kritērijs jau mums faktiski ir tikai viens, un tas pats ir Saeimas vēlēšanu likumā ierakstīta kārtība, kādā aprēķina mandātus. Es  pieņemu, ka arī tiesas varētu veikt šādu vienkāršu darbību, ka atbilstoši likumam veikt rēķināšanu un secinājumus,” sacīja Cimdars.

Jau vēstīts, ka arī pēc trešā - Cēsu rajona tiesas - sprieduma par vēlētāju balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās par labu partijas "Vienotība" kandidāta Dzintara Zaķa labā mandātu pārdale Saeimā nenotiks.

Šā gada februāra sākumā stājās spēkā Cēsu rajona tiesas spriedums par vēlētāju balsu pirkšanu Balvos un Dekšārēs. Tiesa sēdē janvāra otrajā puse atzina četru lietā apsūdzēto vainu balsu pirkšanā Zaķa labā, piespriežot naudas sodus un piespiedu darbu.

CVK iepriekš norādīja, ka pēc pilna sprieduma teksta saņemšanas lems, vai pārkāpumi ir ietekmējuši mandātu sadalījumu vēlēšanu apgabalā. CVK ir saņēmusi Cēsu rajona tiesas 20. janvāra spriedumu krimināllietā par vēlētāju uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā un piektdien, 26.februārī, komisijas sēdē spriedumu izvērtēja.

Tāpat vēstīts, ka saistībā ar vēlētāju balsu pirkšanu par labu Zaķim iepriekš stājās spēkā divi Rēzeknes tiesas spriedumi - spriedums, ar kuru par vainīgu atzīts Jevgeņijs Brovčenko, kā arī spriedums, ar kuru pa vainīgiem atzīti Viktors un Aleksandrs Balabolini.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti