Cilvēks ziņu virsrakstos: Rīgas mežacūku sagūstītājs – mednieks Šuikovskis

Pirms nepilna mēneša Rīgā noslēgusies jūlija vidū sāktā un līdz šim nepieredzētā akcija ar mērķi uzskaitīt galvaspilsētā mītošo mežacūku populāciju, kā arī to ierobežot, rukšus izvedot. Tā rīkoties Rīgas vadība izlēma pēc tam, kad Juglas apkaimes iedzīvotāji, beiguši sociālajos tīklos apjūsmot pa tramvaju sliedēm klimstošās cūkas, sāka par tām sūdzēties. 

Pirmo pakaļdzīšanos jau maija sākumā veica Rīgas Pašvaldības policija, kas cūkas bija pamanījusi rosāmies pie Brīvības pieminekļa. Vēlāk drosmīgās mežacūkas no Rīgas izvest apņēmās Pierīgas mednieku klubs un tā vadītājs Kaspars Šuikovskis.  

Tā bija pirmdiena, 13. jūlijs, kad vairāku stundu ilgā operācijā Mežciemā notvēra divas mežacūku mātītes un 13 pavasarī dzimušus sivēnus. Visi tika sadzīti krātiņā un aizvesti uz Rīgai piederošajiem Tīnūžu mežiem Ogres novadā vairāk nekā 50 kilometru no Rīgas centra. Brīvībā no agresijas vairs nebija ne vēsts un, izliekoties nemanām cilvēkus, cūkas vispirms izbaudīja dubļu peldi meža ceļa dangās.

Pēc tam Rīgas pašvaldība ar Pierīgas mednieku klubu kā tuvāko mednieku kolektīvu vienojās, ka tas apzinās cūku skaitu, kā arī daļu izvedīs.

Mednieki uzstādīja divus krātiņus ezermalā, cūkas bija jāķer dzīvas. Līdz 8.novembrim noķertas 46 cūkas un atbilstoši nosacījumiem tās izvestas ārpus  pulsētas, stāstīja mednieks.

Pirmā cūku sagūstīšana gan drīz sniegusi arī mācību, ka rukši jāved tālāk no apdzīvotām vietām, jo pirmās mātītes ar visiem sivēniem nedarbus drīz sāka strādāt Ikšķiles puses apdzīvotajās vietās. Tagad mednieks secina, ka mežacūkas nedrīkstēja laist brīvībā tik tuvu apdzīvotai vietai.

Tas gan esot bijis “pilotprojekts”, un pieredzes izvest mežacūkas no lielas pilsētas nav daudz. "Māca jau tikai darba gaita,” nosaka Kaspars Šuikovskis. Tagad cūkas ved dziļāk mežā un nekādu problēmu nav.

Kaut arī Rīgas pašvaldības vadība vēl nesen vēstīja, ka cūku ķeršana turpināsies teju līdz pat pavasarim, pašlaik sadarbība ar medniekiem pārtraukta. Tas gan nenozīmē, ka ar 46 rukšu izvešanu Rīga no cūkām brīva un ka postījumi pagalmos vai kapsētās neturpināsies.

Katru rītu vai vakaru ir manīts kāds bariņš, kopumā Rīga ir vairāk nekā 80 cūku, lēš mednieks. Saprotams, ka cūka nav galvenā Rīgas problēma, bet viņas savairojušas par daudz, un viņu dabiskajā vidē sāka pietrūkt pārtikas, tāpēc viņas sāka ieklīst pilsētas, spriež mednieks.

Rīgas cūku ķeršana un izvešana līdz šim izmaksājusi 4000 eiro jeb 90 eiro par notverto ruksi. Rīgas dome ziņo, ka sadarbība ar medniekiem tiks turpināta līdz Rīgas pilnīgai atbrīvošanai no cūkām. Kopējie tēriņi varētu pārsniegt desmit tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti